Systemy klimatyzacji

System klimatyzacji SPLIT

Klimatyzacja typu Split to klasyczny model klimatyzacji, składający się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą miedzianą instalacją chłodniczą. Agregat zewnętrzny wyposażony w sprężarkę wtłacza gaz do jednostki wewnętrznej poprzez zamknięty układ chłodniczy. Dzięki temu rozwiązaniu najgłośniejszy element klimatyzatora jest zlokalizowany poza schładzanym pomieszczeniem, otrzymujemy więc pełen komfort cichego użytkowania.

System klimatyzacji MULTISPLIT Łódź

System klimatyzacji MULTISPLIT

Układ klimatyzacji Multisplit umożliwia podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej kilku jednostek wewnętrznych o zróżnicowanej wydajności chłodniczej, odpowiedniej do wielkości pomieszczeń. W zależności od typu systemu i producenta jedna jednostka zewnętrzna może pracować nawet z 5 jednostkami wewnętrznymi. Zapewnia to oszczędność miejsca oraz energii elektrycznej. W systemie Multisplit w danej chwili klimatyzowane są tylko te pomieszczenia, które tego wymagają, natomiast w pozostałych system jest wyłączony. W obrębie jednego systemu jednostki wewnętrzne mogą pracować wyłącznie w tym samym trybie – chłodzenia lub grzania.

System klimatyzacji VRV/VRF.

Systemy klimatyzacji VRV i VRF to wielostrefowe systemy klimatyzacyjne, przeznaczone do klimatyzacji dużej liczby pomieszczeń. Ich budowa pozwala na połączenie wielu jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego, który steruje zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Najbardziej rozbudowane układy mogą obsługiwać do 100 jednostek wewnętrznych i dzięki niezależnym zaworom rozprężnym utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniach. Do chwili obecnej systemy VRV i VRF są jedynymi z najbardziej zaawansowanych centralnych systemów klimatyzacji. Szeroka gama jednostek wewnętrznych umożliwia pełną integrację systemu z budynkiem, zachowując jego estetykę wewnętrzną i zewnętrzną przy niskim poziomie hałasu.

System klimatyzacji VRV / VRF Łódź