Klimatyzacja Mitsubishi Electric Łódź

Mitsubishi Electric od momentu powstania w 1921 roku jest liderem rozwoju myśli technologicznej i innowacyjnych produktów Japonii. Utrzymanie dynamicznego rozwoju w kierunku systemów klimatyzacji i pomp ciepła, zapewniło firmie pozycję światowego lidera w tej branży. Aby sprostać zmianom klimatycznym, inżynierowie Mitsubishi Electric opracowali niezwykłe innowacje i wytrzymałe systemy, zdolne do nieustannej pracy w najtrudniejszych warunkach.

Klimatyzacja czyli urządzenie służące do regulacji temperatury i wilgotności w pomieszczeniach. Dzięki klimatyzacji możemy utrzymywać optymalną temperaturę w naszym wnętrzu, bez względu na wskazania termometru poza budynkiem. Często mimo bardzo niekorzystnych temperatur zewnętrznych, klimatyzator zapewnia nam idealną temperaturę i mało kto zastanawia się jak tak na prawdę działa to urządzenie. Cały proces jest dość skomplikowany. Polega on głównie na skraplaniu i odparowaniu czynnika chłodniczego w wymiennikach ciepła co przekłada się na wysoką i niską temperaturę w jednostkach. Najistotniejszym elementem układu jest sprężarka, która w współpracy z zaworem rozprężnym i wentylatorami wytwarza odpowiednie temperatury czynnika chłodniczego. Czynnik chłodniczy krążąc w instalacji freonowej, nadaje oraz odbiera ciepło powietrzu z którym na styczność poprzez skraplacz i parownik.   
Większość osób słowo klimatyzacja kojarzy wyłącznie z chodzeniem, jednak obecnie klimatyzatory różnią się znacząco od swoich starszych odpowiedników. Przełomem jaki nastąpił w branży klimatyzacyjnej było zastosowanie zaworu czterodrogowego, który pozwolił na zmianę kierunku przepływu czynnika chłodniczego przez wymienniki. Sprężarka klimatyzatora uzyskała możliwość wtłaczania czynnika chłodniczego w jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną poprzez odpowiednie przesunięcie się zaworu czterodrogowego. Ta innowacja wpłynęła na powstanie klimatyzatorów chłodząco-grzejących. Zimny czynnik mógł więc ogrzać się w temperaturze zewnętrznej i przekazać ciepło do pomieszczenia poprzez skraplacz. Urządzenia zostały wkrótce rozbudowane o technologię inwerterową, która pozwoliła na płynna regulacje sprężarki, stosowaną do dziś. 
Klimatyzacja jako źródło ogrzewania to wciąż temat dla niektórych całkiem nieznany. Wiele osób uważa także że ogrzewanie klimatyzacją musi generować wysokie rachunki. Nic bardziej mylnego. Pobór mocy elektrycznej jaką potrzebuję sprężarka na wytworzenie obiegu czynnika chłodniczego i wygenerowanie ciepła, może równać się nawet stosunkowi 1:5 w porównaniu do standardowego ogrzewania elektrycznego. Dokładniej tłumacząc tą zależność, przyjmujemy iż w sprzyjających warunkach klimatyzator pobierając 1 kW mocy elektrycznej wygeneruje nawet 5 kW mocy cieplnej. To ogromna różnica w porównaniu do standardowego ogrzewania jakim jest na przykład grzałka elektryczna, posiadająca sprawność o wartości 1:1.
Klimatyzator z funkcją ogrzewania to po prostu pompa ciepła. Napędzana elektrycznie sprężarka za pośrednictwem czynnika chłodniczego odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego przekazując je do pomieszczenia. 
Sprawność urządzeń jest oczywiście zależna jest od temperatur zewnętrznych oraz technologii urządzenia i nie zawsze nasz współczynnik COP wynosi 5. Istotna informacją jest fakt iż ogrzewanie klimatyzacją to obecnie najbardziej energooszczędny system ogrzewania jaki dostępny jest na naszym rynku. 
Dzięki rozwojowi technologicznemu możemy korzystać z klimatyzacji nawet w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne gwarantują nam pracę w temperaturze zewnętrznej sięgającej – 30 C. Oznacza to, że obecnie możemy użyć klimatyzacji jako jedyne źródło ogrzewania naszego budynku. Za takim rozwiązaniem przemawia także niski koszt inwestycyjny. W porównaniu do innych systemów ogrzewania, montaż klimatyzacji trwa o wiele krócej a sam efekt nawiewu ciepłego powietrza, pozwala znacznie szybciej ogrzać nasze pomieszczenia. Jest to system bezpieczny w porównaniu z ogrzewaniem na paliwa stałe, które mogą spowodować nieprzewidywalny pożar a także system elastyczny w użytkowaniu, ponieważ możemy wyłączyć go w dowolnym miesiącu w roku, nie przejmując się problemem zamarznięciem wody w instalacji.