Klimatyzacja z funkcją grzania

Klimatyzacja z funkcja grzania Łódź

Klimatyzacja z funkcją grzania

Ogrzewanie domów i mieszkań z wykorzystaniem klimatyzacji jest popularne już w wielu krajach. Takie ogrzewanie sprawdza się także w polskich warunkach. Klimatyzacja z funkcją grzania jest coraz częściej wybieranym źródłem ogrzewania naszych domów i mieszkań ze względu na jej energooszczędność i efektywność. Wszyscy producenci klimatyzacji oferują klimatyzatory z funkcją grzania. Klienci, którzy zdecydowali się na ogrzewanie klimatyzacją lokalu zimą, chwalą się nam zużyciem prądu nawet o 70 % niższym w porównaniu do np. grzejników olejowych. Rachunki za ogrzewanie spadają, szczególnie znacząco gdy klimatyzator posiada wysoką klasę energetyczną. Dzięki efektywnemu nawiewowi spada także wilgotność powietrza, która bywa dużym problemem, głównie w ogrzewaniu gazem w systemie bezpośredniego spalania. Biorąc pod uwagę efektywność grzania klimatyzacji, jest to bardzo szybkie i energooszczędne rozwiązanie. Systemy ogrzewania klimatyzacją pozwalają nam dopasować ją do każdego rodzaju budynku. Klimatyzacja w układzie split i multi split sprawdzi się świetnie do lokali i domów do powierzchni do 300 m2. Dla większych obiektów dobieramy rozbudowane, komercyjne systemy klimatyzacji. 

Klimatyzacja jako źródło ogrzewania to wciąż temat dla niektórych całkiem nieznany. Wiele osób uważa także że ogrzewanie klimatyzacją musi generować wysokie rachunki. Nic bardziej mylnego. Pobór mocy elektrycznej jaką potrzebuję sprężarka na wytworzenie obiegu czynnika chłodniczego i wygenerowanie ciepła, może równać się nawet stosunkowi 1:5 w porównaniu do standardowego ogrzewania elektrycznego. Dokładniej tłumacząc tą zależność, przyjmujemy iż w sprzyjających warunkach klimatyzator pobierając 1 kW mocy elektrycznej wygeneruje nawet 5 kW mocy cieplnej. To ogromna różnica w porównaniu do standardowego ogrzewania jakim jest na przykład grzałka elektryczna, posiadająca sprawność o wartości 1:1. Klimatyzator z funkcją ogrzewania to po prostu pompa ciepła. Napędzana elektrycznie sprężarka za pośrednictwem czynnika chłodniczego odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego przekazując je do pomieszczenia. Sprawność urządzeń jest oczywiście zależna jest od temperatur zewnętrznych oraz technologii urządzenia i nie zawsze nasz współczynnik COP wynosi 5. Istotna informacją jest fakt iż ogrzewanie klimatyzacją to obecnie najbardziej energooszczędny system ogrzewania jaki dostępny jest na naszym rynku. Dzięki rozwojowi technologicznemu możemy korzystać z klimatyzacji nawet w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne gwarantują nam pracę w temperaturze zewnętrznej sięgającej – 30 C. Oznacza to, że obecnie możemy użyć klimatyzacji jako jedyne źródło ogrzewania naszego budynku.

Klimatyzacja z funkcja grzania Łódź
Sprawny montaż klimatyzacji Łódź

Za klimatyzacją przemawia także niski koszt inwestycyjny. W porównaniu do innych systemów ogrzewania, montaż klimatyzacji trwa o wiele krócej a sam efekt nawiewu ciepłego powietrza, pozwala znacznie szybciej ogrzać nasze pomieszczenia. Dzięki mało inwazyjnemu montażowi urządzenia, znacznie obniżamy koszty inwestycji, unikając remontu całego lokalu. Jest to system bezpieczny w porównaniu z ogrzewaniem na paliwa stałe, które mogą spowodować nieprzewidywalny pożar a także system elastyczny w użytkowaniu, ponieważ możemy wyłączyć go w dowolnym miesiącu w roku, nie przejmując się problemem zamarznięciem wody w instalacji. Wykorzystanie klimatyzatora jako jedyne źródło ciepła, jest czasem koniecznością w lokalach gdzie nie ma możliwości doprowadzenia ogrzewania miejskiego lub rozprowadzenia nowej instalacji ogrzewania