Montaż klimatyzacji
w domu lub mieszkaniu

sterownik klimatyzacji w domu lodz

Klimatyzacja do mieszkania

Zazwyczaj klimatyzatory w mieszkaniach to jednostki ścienne w wersji split z agregatem umiejscowionym na balkonie. Zdecydowana większość naszych klientów wybiera salon jako miejsce montażu jednostki wewnętrznej.

 

Jest to zwykle największe pomieszczenie naszego mieszkania, w którym głównie odpoczywamy oraz posiadamy bezpośredni dostęp do balkonu gdzie musi znaleźć się agregat zewnętrzny. Sposób montażu zestawu klimatyzacji, zależny jest głównie od decyzji zarządu spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, która określa możliwość zamontowania klimatyzatora w danym budynku. W zdecydowanej większości przypadków nasi klienci otrzymują pozytywną odpowiedź w temacie montażu klimatyzacji, wraz z wytycznymi, które muszą zostać uwzględnione podczas montażu.

 

Oczywiście klimatyzator w mieszkaniu musi być też cichy i nie może przekraczać poziomu hałasu ustalonego w przepisach. Obecny rozwój urządzeń klimatyzacyjnych wpłynął na pojawienie się bardzo cichych urządzeń, ograniczających minimalnie poziom hałasu jednostek wewnętrznych i agregatów zewnętrznych.

Klimatyzacja w mieszkaniu

Kolejną często wspomnianą kwestią jaką stawiają zarządcy budynków jest odprowadzenie skroplin z klimatyzacji. W trybie chłodzenia, woda zbierająca się w tacy ociekowej jednostki wewnętrznej musi zostać odprowadzona. Podczas montażu klimatyzacji w użytkowanych już mieszkaniach odprowadzamy skropliny na balkon wraz z instalacją freonową i elektryczną. Powstałe skropliny to woda znajdująca się w powietrzu naszego mieszkania.

 

Z racji różnicy temperatur, zimny wymiennik klimatyzatora skrapla na swojej powierzchni wodę. Tu zarządcy budynków znów kierują swoje wytyczne do powstałych skroplin, które powinny być odprowadzone do pojemnika, odpływu wody deszczowej lub ewentualnie wewnętrznego systemu kanalizacji mieszkania. Ostatnim, często zadawanym pytaniem jest także pobór mocy elektrycznej klimatyzatora.

 

Dla mieszkań o powierzchni do 70 m2 zwykle nie mamy się czym przejmować, ponieważ są to nieduże pobory mocy elektrycznej. Potwierdzają to też nasi pracownicy, którzy rozmawiając z klientami podczas przeglądów okresowych, przyznają iż niektórzy użytkownicy nie zauważają czasem szczególnych różnic w rachunkach za energię elektryczną.

klimatyzacja w mieszkaniu lodz

Zobacz: