Pompy ciepła
Andrespol

Pompy ciepła Andrespol

Pompy ciepła Andrespol- tanie i ekologiczne źródło ogrzewania teraz możliwe w Twoim domu!

Domowe budżety są z roku na rok coraz bardziej obciążane przez koszty ogrzewania. W poszukiwaniu oszczędności, właściciele domów często trafiają na propozycję zamontowania pompy ciepła Andrespol- co jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod redukowania comiesięcznych rachunków. A czym jest to urządzenie i jak działa? Poznaj naszą ofertę na instalację pompy ciepła w Andrespolu!

Jak działa pompa ciepła i co dzięki niej zyskujesz?

Pompa ciepła działa w następujący sposób: ciepłe powietrze pobierane jest z zewnątrz budynku, a następnie transportowane do tak zwanego parownika. W nim znajduje się specjalna ciecz, która nie zamarza- dzięki temu, może ona odebrać z zewnątrz ciepło nawet przy ujemnej temperaturze. Po odebraniu energii, ciepła ciecz jest przenoszona do czynnika chłodniczego, który jest w stanie zmienić ją w stan gazowy. Finalnie, czynnik w formie gazu trafia do nieruchomości w celu ogrzania wody grzewczej (znajdującej się w grzejnikach) lub wody użytkowej, którą codziennie używamy chociażby do kąpieli czy gotowania.

Rodzaje pomp ciepła. Split, czy może jednak monoblock?

Jeżeli zainteresowała Cię propozycja zamontowania pompy ciepła w Andrespolu, przed Tobą istotny dylemat: wybrać pompę ciepła typu split, czy zestaw monoblock? Ta decyzja będzie miała ogromny wpływ na całą inwestycję- i warto wiedzieć, czy różnią się oba te warianty urządzenia. Jakie są zatem główne różnice obu rozwiązań?

Split vs monoblock. Główne różnice

Pompa ciepła typu split to dwie, osobne jednostki- wewnętrzna oraz zewnętrzna. Wewnętrzny hydrobox instalowany jest w środku nieruchomości (najczęściej w pomieszczeniu gospodarczym domu), zaś zewnętrzny agregat montowany jest poza nieruchomością. W opozycji, w pompach ciepłach typu monoblock oba te moduły znajdują się w jednej, zwartej obudowie, montowanej na zewnątrz.

 

W naszej firmie doradzamy klientom przede wszystkim zestaw split. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że pompa ciepła typu split jest bardziej wydajna i energooszczędna. Ponadto, jej eksploatacja jest bardziej bezpieczna- wymiennik ciepła znajduje się bowiem w jednostce wewnętrznej, w środku naszej nieruchomości. Jeśli doszłoby do przerwy w dostawie zasilania, split może pozostać bez energii przez bardzo długi czas- czego nie można powiedzieć o monoblocku, który może w analogicznym przypadku ulec awarii.

Andrespol - Pompa ciepła to ekologia i czystsze powietrze

Pompę ciepła Andrespol warto zainstalować z nie tylko z myślą o oszczędnościach. Warto na nią postawić z jeszcze jednego powodu- czyli ekologii. Nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczana między innymi przez stosowanie starych, mało ekologicznych źródeł ogrzewania. Mowa tu przede wszystkim o piecach węglowych i gazowych, które pozostawiają wysoki ślad węglowy w atmosferze. Przez to, częściej chorujemy na dolegliwości układu oddechowego, a powietrze w naszej okolicy jest po prostu bardziej zanieczyszczone. Jeżeli jednak chcesz zadbać o jakość powietrza w Twoim otoczeniu- instalacja pompy ciepła w Andrespolu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To ekologiczne urządzenie pozostawia minimalny ślad węglowy i nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji, tak jak piece gazowe czy węglowe.

Dofinansowanie do montażu pompy ciepła w Andrespolu

Z racji tego, że pompa ciepła należy do grupy odnawialnych źródeł energii, na jej montaż możesz uzyskać bezpośrednie wsparcie ze środków publicznych. Obecnie, funkcjonuje przynajmniej kilka aktywnych programów dofinansowań, a listę najciekawszych z nich znajdziesz pod tym linkiem. Przy wykorzystaniu środków z poszczególnych programów możesz znacząco zredukować całkowity koszt instalacji pompy ciepła w Andrespolu i sprawić, że inwestycja ta będzie jeszcze bardziej opłacalna. Ponadto, możesz skorzystać też z ulgi termomodernizacyjnej– polega ona na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania (coroczne rozliczenie PITu) właśnie kosztów poniesionych na instalację pompy ciepła.

Kompleksowa obsługa- skontaktuj się z nami po więcej informacji

Zainteresowała Cię perspektywa oszczędzania na ogrzewaniu, przy jednoczesnym dbaniu o ekologię? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę na montaż pompy ciepła w Andrespolu! Gwarantujemy kompleksową obsługę, wraz z przeglądami urządzenia- tak, aby pompa ciepła posłużyła Ci jak najdłużej.