Pompy ciepła Pabianice

Pompy ciepła Pabianice

Pompa ciepła Pabianice- zainstaluj to ekologiczne źródło ogrzewania i oszczędzaj na rachunkach!

Rachunki z tytułu ogrzewania domu rosną w zasadzie z roku na rok- i po części wszyscy już do tego przywykliśmy. Jeżeli jednak jesteś jedną z osób, które mimo wszystko szukają sposobów na generowanie sporych, comiesięcznych oszczędności, z pewnością prędzej czy później trafisz na informacje dotyczące ogrzewania domu przy pomocy pompy ciepła w Pabianicach. A czym jest to urządzenie i w jaki sposób działa? Jakie benefity daje? Sprawdź poniżej!

 

Montaż pompy ciepła Pabianice- jak działa i co zyskujesz?

Pompa ciepła działa w bardzo prosty sposób- pobiera ciepłą energię z zewnątrz, a następnie przekazuje ją do wewnątrz nieruchomości. Jednocześnie, usuwa z budynku powietrze zimne- a przy tym zużywa relatywnie niewielką ilość energii elektrycznej. Jest to zatem znacznie bardziej korzystne finansowo rozwiązanie, niż tradycyjne piece węglowe czy gazowe. Szczególnie ten drugi rodzaj ogrzewania znacząco podrożał- i nic nie zapowiada, aby gaz miał w najbliższym czasie po prostu stanieć. Jeżeli zatem chcesz się uniezależnić od ciągłych podwyżek cen ogrzewania gazowego lub węglowego- koniecznie rozważ montaż pompy ciepła w Pabianicach.

Pompa ciepła to także inwestycja w ekologiczne, odnawialne źródła energii

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o tym, że w związku z powszechnym stosowaniem w gospodarstwach domowych nieekologicznych, wysokoemisyjnych źródeł energii, stan powietrza, szczególnie w okresach grzewczych, pozostawia wiele do życzenia. Tracimy na tym wszyscy- a szczególnie zdrowie nasze i naszych najbliższych. Jeżeli zatem chcesz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Twojej okolicy, montaż pompy ciepła w Pabianicach będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Tym bardziej, że na wymianę starych, nieekologicznych źródeł ogrzewania, możesz uzyskać naprawdę spore dofinansowanie ze strony organów administracji państwowej.

Montaż pompy ciepła Pabianice, a dofinansowania

Jak wyżej wspomnieliśmy, na instalację ekologicznego źródła ogrzewania, jakim jest pompa ciepła, możesz uzyskać relatywnie wysokie wsparcie z budżetu państwa. Otóż, obecnie funkcjonuje przynajmniej kilka programów pomocowych, dzięki którym wymiana nieekologicznego pieca będzie jeszcze bardziej opłacalna. Temu zagadnieniu poświęciliśmy osobny artykuł- i zapoznaj się z nim już teraz, jeśli chcesz znacząco zredukować koszt instalacji pompy ciepła w Pabianicach. Pamiętaj również o tym, że oprócz dofinansowań, możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej- czyli możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania w corocznym podatku PIT kosztów poniesionych właśnie na wymianę starego, nieekologicznego pieca na pompę ciepła.

Jakie rodzaje pomp ciepła występują na rynku i na który z nich się zdecydować?

Zasadniczo, na rynku mamy do czynienia z dwoma rodzajami pomp ciepła- są to zestawy typu split, a także pompy ciepła typu monoblock. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów posiada swoje plusy, jak i minusy. Warto jednak poznać korzyści obu tych rozwiązań- aby mieć szerszą pespektywę przed podjęciem decyzji o tym, jaka pompa ciepła zagości w naszych czterech ścianach.

 

Pompa ciepła typu split Pabianice

Pierwszym i najczęściej spotykanym na rynku wariantem, jest pompa ciepła typu split. Jest to urządzenie składające się z dwóch modułów- zewnętrznego oraz wewnętrznego. Zewnętrzny agregat, jak sama nazwa wskazuje, instalowany jest poza budynkiem. Wewnętrzny hydrobox montowany jest zaś w środku nieruchomości.

 

Pompa ciepła monoblock Pabianice

W opozycji do zestawów typu split, na rynku możemy wyróżnić także pompy ciepła monoblock. W przeciwieństwie do zestawów split, monoblock to wyłącznie jedna jednostka, instalowana na zewnątrz budynku. Oba moduły, czyli hydrobox i agregat znajdują się w jednym, zwartym urządzeniu.

Split czy monoblock- co wybrać?

Kierując się naszym doświadczeniem i opiniami klientów, zdecydowanie rekomendujemy zestawy pomp ciepła typu split. Przede wszystkim dlatego, że zestawy te są zdecydowanie bardziej bezpieczne w codziennym użytkowaniu i w zasadzie niezawodne. Jeżeli z jakiegoś powodu dochodzi do przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej do urządzenia, pompa ciepła typu split może pozostawać bez zasilania przez bardzo długi czas. Wymiennik ciepła nie ulegnie uszkodzeniu- znajduje się on bowiem w środku nieruchomości. Ponadto, pompa ciepła typu split to także wyższa energooszczędność i większa wydajność.

Jedynym wariantem, w którym uzasadniony jest montaż pompy ciepła typu monoblock, jest sytuacja, kiedy to w domu po prostu fizycznie brakuje miejsca na instalację modułu wewnętrznego pompy split. Jest to jednak wyjątkowo rzadko występująca sytuacja- z reguły, domownicy są w stanie wygospodarować dodatkowe miejsce na to niewielkie urządzenie. W naszej firmie zatem, zdecydowanie polecamy wybór pompy ciepła typu spllit- a pozytywne recenzje naszych klientów tylko nas w tym utwierdzają.

Kompleksowa obsługa- dbamy o klientów od A do Z!

Współpracując z naszą firmą, nie przejmujesz się absolutnie niczym. Zadbamy kompleksowo o instalację pompy ciepła w Pabianicach- począwszy od doboru odpowiedniego modelu urządzenia, na montażu i obsłudze posprzedażowej kończąc. Ponadto, przygotujemy całą hydraulikę niezbędną do pracy urządzenia. Zadbamy też o serwis i przeglądy Twojej nowej pompy ciepła- tak, aby posłużyła Ci ona jak najdłużej.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w Pabianicach, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do kontaktu z naszą firmą. Od wielu lat pomagamy klientom w przejściu od drogich i szkodliwych dla środowiska źródeł ogrzewania, do zdecydowanie tańszych, korzystniejszych i ekologicznych metod ogrzewania domu. Współpracując tylko z renomowanymi dostawcami pomp ciepła, zagwarantujemy Ci dobór urządzenia idealnie do Twojej nieruchomości, a także sprawimy, że posłuży Ci ono bezusterkowo jak najdłużej. Wszystko po to, aby inwestycja w pompę ciepła opłacała się jeszcze bardziej!