Pompy ciepła Pabianice

Klimatyzacja Pabianice

Pabianice czyli drugie co do liczby mieszkańców miasto aglomeracji łódzkiej. Pabianice pod względem powierzchni znajdują się na dziesiątym miejscu w województwie łódzkim. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje powierzchnię 33 km 2. Przez Pabianice przepływa rzeka Dobrzynka a patronem miasta jest św. Maksymilian Kolbe. W okresie powojennym Pabianice, tuż po Gliwicach posiadały największą liczbę różnorodnych gałęzi przemysłu w Polsce. Obecnie zdecydowana większość przedsiębiorstw należy do prywatnych inwestorów. Mimo upadków niektórych zakładów przemysłowych w Pabianicach nadal dominuje przemysł lekki. Jednak ważne miejsce w strukturze gałęziowej zajmują: przemysł chemiczny (zakłady farmaceutyczne Polfa, fabryka leków Aflofarm), spożywczy (Zakłady Mięsne Pamso SA) oraz elektromaszynowy (fabryka żarówek Philips). Stan głębokiego kryzysu nie dotknął miasta, dzięki różnorodności gałęziowej przemysłu. Pabianice szczyci się unikalnym układem urbanistycznym, świadczącym o bogatej przeszłości. Renesansowe budowle sąsiadują z XIX-wiecznymi fabrykami i pałacami przemysłowców. Udanej rewitalizacji podlega dawna zabudowa, taka jak Fabryka Wełny lub miejsca wypoczynku np. park Juliusza Słowackiego.

Porównując z innymi sposobami ogrzewania pompa ciepła to rozwiązanie współczesne, ekologiczne i tanie w eksploatacji. Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim bezobsługowość i niskie koszty użytkowania. Rozwiązania przez nas proponowane w zupełności są wystarczające do ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła mogą również chłodzić dom latem, co przy dużych upałach ma niebagatelne znaczenie.

Powietrzne pompy ciepła to systemy, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnego źródła, jakim jest powietrze. Taka pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je na ciepło dla domu. Takie ciepło może być następnie wykorzystane do ogrzewania na przykład systemów podłogowych, kaloryferów czy w celu dostarczenia ciepłej wody użytkowej.

Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze – woda to doskonałe rozwiązanie dla nowych domków jednorodzinnych. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć sprawność sezonową w klasie A+++.

Wśród osób zainteresowanych montażem nowego systemu ogrzewania panowało mylne przekonanie, że powietrzne pompy ciepła nie działają w przypadku silnych mrozów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, ta kwestia została rozwiązana i pompy działają bez zarzutów nawet przy bardzo niskiej temperaturze, a ich wydajność pozostaje bez zmian. Warto również zaznaczyć, że powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do zastosowania także w budynkach usługowych, takich jak sklepy, hotele, biura czy budynki rekreacyjne.

Pompy ciepła Łódź