Pompy ciepła Rzgów

Klimatyzacja Rzgów

Rzgów wchodzący w skład aglomeracji łódzkiej jest położony w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Rzgów, nad rzeką Ner. W końcu XVI był miastem duchownym kapituły katedralnej krakowskiej. W mieście tym znajduje się największe w Europie centrum handlu odzieżą i tekstyliami. Uzyskał lokację miejską w 1502 roku, stracił ją jednak 1870 roku, a następnie uzyskał ponownie prawa miejskie w 2006 roku.
Populacja Rzgowa (dane na 31.12.2019) wynosi 3371, a powierzchnia miasta to ok. 18,5 km2.
Po 1989 roku Rzgów dynamicznie się rozwija dzięki przemysłowi włókienniczemu i odzieżowemu.

Porównując z innymi sposobami ogrzewania pompa ciepła to rozwiązanie współczesne, ekologiczne i tanie w eksploatacji. Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim bezobsługowość i niskie koszty użytkowania. Rozwiązania przez nas proponowane w zupełności są wystarczające do ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła mogą również chłodzić dom latem, co przy dużych upałach ma niebagatelne znaczenie.

Powietrzne pompy ciepła to systemy, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnego źródła, jakim jest powietrze. Taka pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je na ciepło dla domu. Takie ciepło może być następnie wykorzystane do ogrzewania na przykład systemów podłogowych, kaloryferów czy w celu dostarczenia ciepłej wody użytkowej.

Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze – woda to doskonałe rozwiązanie dla nowych domków jednorodzinnych. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć sprawność sezonową w klasie A+++.

Wśród osób zainteresowanych montażem nowego systemu ogrzewania panowało mylne przekonanie, że powietrzne pompy ciepła nie działają w przypadku silnych mrozów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, ta kwestia została rozwiązana i pompy działają bez zarzutów nawet przy bardzo niskiej temperaturze, a ich wydajność pozostaje bez zmian. Warto również zaznaczyć, że powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do zastosowania także w budynkach usługowych, takich jak sklepy, hotele, biura czy budynki rekreacyjne.

Pompy ciepła Łódź