Pompy ciepła Tuszyn

Jacek Bogdan, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Klimatyzacja Tuszyn

Tuszyn jest miastem w Polsce, w województwie Łódzkim, gminie Tuszyn. Położony przy autostradzie A-1 około 15 od stolicy województwa – Łodzi. Liczba ludności Tuszyna to ok. 7 tyś. a powierzchnia to ok. 23 km2. Miastem partnerskim Tuszyna jest Bucza (miasto w Ukrainie). Pierwsze wzmianki historyczne i Tuszynie pochodzą z 1223 roku, natomiast prawa miejskie uzyskał z rąk Władysława Jagiełły w 1416 roku. Tuszyn był miastem królewskim niemal do końca XV wieku i w tym czasie był miejscem wypadowym królewskich polowań w okolicznej puszczy.

Porównując z innymi sposobami ogrzewania pompa ciepła to rozwiązanie współczesne, ekologiczne i tanie w eksploatacji. Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim bezobsługowość i niskie koszty użytkowania. Rozwiązania przez nas proponowane w zupełności są wystarczające do ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła mogą również chłodzić dom latem, co przy dużych upałach ma niebagatelne znaczenie.

Powietrzne pompy ciepła to systemy, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnego źródła, jakim jest powietrze. Taka pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je na ciepło dla domu. Takie ciepło może być następnie wykorzystane do ogrzewania na przykład systemów podłogowych, kaloryferów czy w celu dostarczenia ciepłej wody użytkowej.

Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze – woda to doskonałe rozwiązanie dla nowych domków jednorodzinnych. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć sprawność sezonową w klasie A+++.

Wśród osób zainteresowanych montażem nowego systemu ogrzewania panowało mylne przekonanie, że powietrzne pompy ciepła nie działają w przypadku silnych mrozów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, ta kwestia została rozwiązana i pompy działają bez zarzutów nawet przy bardzo niskiej temperaturze, a ich wydajność pozostaje bez zmian. Warto również zaznaczyć, że powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do zastosowania także w budynkach usługowych, takich jak sklepy, hotele, biura czy budynki rekreacyjne.

Pompy ciepła Łódź