Pompy ciepła Zgierz

Zgierz to miasto w Polsce, leżące nad Bzurą i będące stolicą powiatu zgierskiego. Wchodzi w skład aglomeracji Łódzkiej z którą graniczy od południa. Populacja Zgierza wynosi 56 tyś. mieszkańców, a powierzchnia miasta to 42 tyś. km2. Zgierz prawa miejskie uzyskał przed rokiem 1288 i jest jednym z najstarszych miast w regionie. Istotnymi dla rozwoju Zgierz są blisko położone autostrady A-1 (kierunek północ-południe) oraz autostrada A-2 (kierunek wschód-zachód). Wartym wspomnienia jest także bliskość dwóch lotnisk: w Lublinku (ok. 20km) oraz Warszawie (ok. 130km). Biorąc pod uwagę te fakty Zgierz jest bardzo atrakcyjnym miastem dla inwestorów.

Porównując z innymi sposobami ogrzewania pompa ciepła to rozwiązanie współczesne, ekologiczne i tanie w eksploatacji. Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim bezobsługowość i niskie koszty użytkowania. Rozwiązania przez nas proponowane w zupełności są wystarczające do ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła mogą również chłodzić dom latem, co przy dużych upałach ma niebagatelne znaczenie.

 

Powietrzne pompy ciepła to systemy, które korzystają z odnawialnych źródeł energii i przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnego źródła, jakim jest powietrze. Taka pompa pochłania ciepło z zewnątrz i konwertuje je na ciepło dla domu. Takie ciepło może być następnie wykorzystane do ogrzewania na przykład systemów podłogowych, kaloryferów czy w celu dostarczenia ciepłej wody użytkowej.

 

Niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze – woda to doskonałe rozwiązanie dla nowych domków jednorodzinnych. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć sprawność sezonową w klasie A+++.

Wśród osób zainteresowanych montażem nowego systemu ogrzewania panowało mylne przekonanie, że powietrzne pompy ciepła nie działają w przypadku silnych mrozów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, ta kwestia została rozwiązana i pompy działają bez zarzutów nawet przy bardzo niskiej temperaturze, a ich wydajność pozostaje bez zmian. Warto również zaznaczyć, że powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do zastosowania także w budynkach usługowych, takich jak sklepy, hotele, biura czy budynki rekreacyjne.