Pompy ciepła Rotenso

Pompy ciepła Rotenso

Pompy ciepła Rotenso to nowoczesne, innowacyjne urządzenia służące do ogrzewania mieszkania, domu czy firmy. Sprawdzą się zarówno przy małych mieszkaniach, średniej wielkości domach, jak też dużych firmach czy budynkach użyteczności publicznej. Dzięki zastosowaniu pomp ciepła marki Rotenso, możemy znacząco zredukować nasze rachunki za ogrzewanie, jak i stosować ekologiczne, przyjazne środowisku odnawialne źródła energii.

To, co jeszcze wpływa na popularność powietrznych pomp ciepła Rotenso, to ich uniwersalność- można ją połączyć z tradycyjnymi grzejnikami, czy też z ogrzewaniem podłogowym. Ponadto, stanowią one niezastąpioną, ekologiczną metodę podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Producent przygotował szereg modeli pomp ciepła powietrze-woda, a występują one w poniższych wariantach:

Pompy ciepła typu split

Pompy ciepła typu split są najczęściej wybieranym zestawem pomp ciepła powietrze-woda. Oprócz wysokiej wydajności, zestawy split są z reguły bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż jednostki monoblock. Montaż takiego zestawu jest relatywnie szybki i sprawny, a także nie wymaga on specjalnego przygotowania (tak jak na przykład przy gruntowych pompach ciepła).

Pompy ciepła typu split składają się z modułu wewnętrznego (hydraulicznego) instalowanego w budynku, jak i modułu zewnętrznego (agregatu) montowanego na zewnątrz mieszkania czy domu. Oprócz tego, pompa ciepła Rotenso typu split składa się z przewodowego sterownika, wymiennika płytowego, czujnika przepływu, manometru, zaworu bezpieczeństwa i zaworu odpowietrzającego, a także czujnika zbiornika CWU i naczynia przeponowego. Warto dodać, że dzięki takiej budowie, zestaw charakteryzuje się wysoką odpornością na zamarzanie połączenia chłodniczego.

Pompy ciepła Rotenso

Pompy ciepła Rotenso typu split:

  • Airmi Split

  • Aquami Split

  • Aquami Multi Split

Pompy ciepła typu monoblock

Pompa ciepła typu monoblock to jednoelementowe urządzenie, które gwarantuje znaczną oszczędność miejsca- oba moduły pompy, czyli moduł hydrauliczny i chłodniczy znajdują się w tej samej jednostce. Instaluje się ją na zewnątrz budynku- co znajduje zastosowanie szczególnie w przypadkach, kiedy wewnątrz mieszkania czy domu trudno wygospodarować odpowiednie miejsce na instalację urządzenia. W środku mieszkania czy domu znajduje się wyłącznie niewielki sterownik, dzięki któremu na bieżąco możemy kontrolować, monitorować i dostosowywać pracę pompy w zależności od aktualnych potrzeb.

Cała jednostka znajduje się na zewnątrz, przez co nie ma potrzeby wygospodarowania dodatkowego miejsca na Hydrobox. Ma to ma także wpływ na akustykę urządzenia.

Pompy ciepła typu monoblock cechują się podobną wydajnością, jak zestawy split. Można dzięki nim podgrzać wodę do 65 stopni Celsjusza, a także połączyć je z ogrzewaniem podłogowym czy klasycznymi grzejnikami. Ponadto, pompy monoblock posiadają kategorię energetyczną A++, pracują w temperaturach do minus 25 stopni Celsjusza, a ich montaż jest znacznie prostszy i szybszy, niż zestawów split.

Pompy ciepła Rotenso

Pompy ciepła Rotenso typu monoblock:

  • Airmi Monoblock

  • Aquami Monoblock

  • Windmi Monoblock

Pompy ciepła typu All in Split

Pewną nowością na rynku jest pojawienie się pompy ciepła All in Split marki Rotenso. Od „standardowej” jednostki split różni się ona tym, że pompa all in split to po prostu mniejsze, kompaktowe urządzenie, które można zainstalować niemal w dowolnym miejscu. Ponadto, dla modułu wewnętrznego nie trzeba dodatkowo wygospodarować miejsca dla zbiornika CWU. Wewnętrzny Hydrobox został odgórnie zintegrowany ze zbiornikiem CWU, dzięki czemu urządzenie potrzebuje znacznie mniej miejsca, niż „standardowe” zestawy split. Pompa ciepła All in Split jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zdecydowały się na wymianę starego, nieekologicznego źródła ogrzewania (np. pieca), na ekologiczne źródło o niewielkich rozmiarach.

Pompy ciepła Rotenso

Pompy ciepła Rotenso typu All in Split:

  • Aquami All in Split