Aquami All in Split

Rotenso Aquami All in Split

Nowością z ofercie marki Rotenso jest pompa ciepła Aquami All in Split. Dotychczas bowiem, z reguły mieliśmy od czynienia albo z jednostkami monoblock, albo z jednostkami split. Wprowadzenie na rynek trzeciego rodzaju pomp ciepła jest innowacyjną odpowiedzią na coraz szybciej zmieniające się trendy w architekturze- zarówno mieszkań, jak i domów. Rotenso Aquami All in Split jest rezolutnym dostosowaniem produktów marki do coraz mniejszych metraży mieszkań i domów, które wymagają kompaktowych i maksymalnie praktycznych rozwiązań z zakresu ogrzewania.

Parametry techniczne Rotenso Aquami All in Split

  • Różnorodna moc nominalna urządzenia- od 4 do 16 kW

  • Klasa energetyczna A+++ (do 35 stopni Celsjusza) i A++ (do 55 stopni Celsjusza)

  • Współczynnik COP wynoszący maksymalnie 5,2

  • Podgrzanie wody do maksymalnie 60 stopni Celsjusza w trybie CWU oraz 65 stopni Celsjusza w trybie grzania

  • Urządzenie posiada certyfikaty Eurovent i SG Ready, potwierdzające jakość produktu

  • Płynna praca urządzenia nawet w minusowych temperaturach dochodzących do minus 25 stopni Celsjusza

  • Pompa ciepła wyposażona w grzałkę tacy ociekowej, karteru sprężarki, a także moc grzałki w elastycznym wariancie 3+3+3

  • Urządzenie posiada aż 5-letnią gwarancję producenta

  • Możliwość dostosowania nawet dwóch, niezależnych obiegów grzewczych

Pompy ciepła Rotenso

Czym się różni pompa ciepła typu split, od jednostki All in Split? All in Split to idealne rozwiązanie do mieszkania

W obu przypadkach, pompa ciepła posiada dwa urządzenia- jednostkę zewnętrzną oraz jednostkę wewnętrzną. Jednak pompa All in Split różni się od „klasycznego” splitu jednym, ważnym szczegółem- hydrobox, czyli jednostka wewnętrzna pompy, jest zintegrowana ze zbiornikiem CWU, wykonanym ze stali nierdzewnej. Zarówno hydrobox, jak i zbiornik CWU jest scalony w ramach jednej obudowy, co znacząco ułatwia jej montaż- szczególnie w przypadku, kiedy budynek nie został wyposażony w indywidualną kotłownię. Dzięki zainstalowanemu w hydroboxie zaworu, który zmienia ogrzewanie między CWU i CO, możemy znacznie sprawniej przygotować urządzenie do pracy- a także zaoszczędzić ogromną ilość miejsca.

Ponadto, podobnie jak zestawy split i monoblock, pompa ciepła Rotenso Aquami All in Split posiada możliwość zdalnego sterowania przy pomocy dedykowanej aplikacji, co znacząco ułatwia codzienne użytkowanie.