Klimatyzacja do biura

klimatyzacja do biura lodz

Klimatyzacja w biurze

Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych staje się już polskim standardem. W nowych budynkach instalacje klimatyzacji wykonuje się na etapie budowy a widok klimatyzatora już nikogo nie dziwi. Każdy wie, że optymalna temperatura w pomieszczeniach biurowych, zapewnia warunki do dłuższej i efektywnej pracy. Zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy to tak naprawdę obowiązek każdego pracodawcy i dotyczy to temperatury w pomieszczeniach, w których przebywają pracownicy. Zbyt niska bądź też zbyt wysoka temperatura może mieć negatywny wpływ na jakość wykonywanych obowiązków. W pomieszczeniach gdzie znajduję się zazwyczaj kilka osób, działające bez przerwy sprzęty elektryczne oraz upał na zewnątrz mogą sprawić, że wytrzymanie dłuższego czasu w pracy staje się prawdziwym udręczeniem.

Klimatyzatory do biur

Często stosowanym rodzajem klimatyzatorów w biurach są klimatyzatory kasetonowe. Dzięki swojej budowie urządzenie może rozprowadzać chłodne powietrze aż w 4 kierunkach, ze zmienną prędkością pracy wentylatora. Klimatyzator kasetonowy dedykowany jest do większych pomieszczeń w których posiadamy przestrzeń nad sufitową, konieczną do jego montażu i serwisu.

klimatyzacja kanałowa lodz

Komfortowa temperatura

Na pierwszy rzut oka nie zauważamy, że pomieszczenie posiada system klimatyzacji. Elementami przez z które dociera do nas klimatyzowane powietrze są anemostaty lub kratki wentylacyjne, montowane głównie na suficie. Jednostka wewnętrzna klimatyzatora kanałowego posiada zwykle dwa kolektory powietrza, służące do podłączenia kanałów nawiewnych i wyciągowych. Sama jednostka może być zamontowana w innym pomieszczeniu, co jest także istotne dla obniżenia poziomów hałasu generowanych w biurze. Ważne aby cała instalacja rozprowadzająca chłodne powietrze była odpowiednio zaizolowana, ponieważ niska temperatura nawiewu spotykająca się z ciepłym powietrzem może powodować skraplanie się wody. Poza samą instalacją anemostatów i kratek wentylacyjnych w suficie, użytkownik widzi wyłączne sterownik ścienny zamontowany na ścianie.