Klimatyzacja -
dowiedź się więcej

Jest wiele zalet, dla których warto zainstalować klimatyzację z funkcją grzania pomieszczeń.
Najważniejszą z nich będzie oczywiście… oszczędność pieniędzy. Z pewnością odczułeś
ogromne podwyżki cen ogrzewania, wynikające głównie ze wzrostu cen węgla i gazu.
Z pomocą dla domowego budżetu może przyjść właśnie ogrzewanie klimatyzacją- które,
szczególnie w okresach przejściowych, może wygenerować ogromne oszczędności dla
gospodarstwa domowego. Wówczas, ogrzewanie przy użycia klimatyzatora może być nawet pięciokrotnie bardziej opłacalne, niż przy wykorzystaniu grzejników elektrycznych!

Mało kto zdaje sobie sprawę, że rządowe dofinansowania można uzyskać nie tylko do zakupu
fotowoltaiki czy pompy ciepła, ale też i do… klimatyzacji! Jednak aby otrzymać nierzadko
naprawdę sporo pieniędzy z państwowego budżetu, należy spełnić kilka, istotnych warunków
i kryteriów. Na szczęście, znamy się na tym, jak mało kto- w Ascold od lat pomagamy naszym
klientom w uzyskaniu dofinansowaniado urządzeń z sektora odnawialnych źródeł energii.

Odnawialne źródła energii cieszą się od kilku lat niesłabnącą popularnością. Nie powinno to
nikogo dziwić- zainstalowanie na przykład paneli fotowoltaicznych pozwala na znaczne
zredukowanie comiesięcznych rachunków za prąd. Ponadto, instalacja fotowoltaiczna
uniezależnia nas zarówno od dostaw energii z elektrowni, jak i… ciągłych podwyżek cen. A te
w ostatnich latach były naprawdę ogromne! Istnieje jednak jeszcze korzystniejszy sposób na
optymalizację domowego budżetu. A jest nim… połączenie instalacji fotowoltaicznej z
klimatyzacją.

Specjalizujemy się w profesjonalnym montażu systemów klimatyzacyjnych, dostarczając naszym klientom komfort i świeżość przez cały rok. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu naszych umiejętności, gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz niezawodność każdego zamontowanego przez nas urządzenia. Nasz zespół ekspertów dba o każdy detal, zapewniając, że Twoja klimatyzacja działa sprawnie i efektywnie. Wybierając nas, inwestujesz w komfort, bezpieczeństwo i satysfakcję na lata.

Klimatyzacja jako źródło ogrzewania to wciąż temat dla niektórych całkiem nieznany. Wiele osób uważa także że ogrzewanie klimatyzacją musi generować wysokie rachunki. Nic bardziej mylnego. Pobór mocy elektrycznej jaką potrzebuję sprężarka na wytworzenie obiegu czynnika chłodniczego i wygenerowanie ciepła, może równać się nawet stosunkowi 1:5 w porównaniu do standardowego ogrzewania elektrycznego.

 

Dokładniej tłumacząc tą zależność, przyjmujemy iż w sprzyjających warunkach klimatyzator pobierając 1 kW mocy elektrycznej wygeneruje nawet 5 kW mocy cieplnej. To ogromna różnica w porównaniu do standardowego ogrzewania jakim jest na przykład grzałka elektryczna, posiadająca sprawność o wartości 1:1. Klimatyzator z funkcją ogrzewania to po prostu pompa ciepła. Napędzana elektrycznie sprężarka za pośrednictwem czynnika chłodniczego odbiera ciepło z powietrza zewnętrznego przekazując je do pomieszczenia.

Klimatyzator w domu czy mieszkaniu zapewnia nam komfort, wygodę i przyjemny wypoczynek. Poprzez klimatyzator zamontowany w domowej przestrzeni, zdecydowanie łatwiej czuć się w swoim domu czy mieszkaniu po prostu dobrze. Nasza firma wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i wymaganiom oferuje bardzo szeroki wybór urządzeń klimatyzacyjnych wraz z usługą kompleksowego montażu. Obecnie dostępne urządzenia pozwalają na dopasowanie klimatyzatora do stylu mieszkania pod względem kształtów i kolorów obudowy a nawet podświetleń ledowych jednostki wewnętrznej.

 

Każdy klimatyzator wybrany przez klienta powinien spełniać jego oczekiwania jakie obrał za priorytet dla swojego domu lub mieszkania. Główne dodatkowe możliwości pracy jakie spotykamy obecnie w klimatyzatorach to tryb ogrzewania, osuszania i cyrkulacji powietrza. Do wymienionych trybów możemy dopasować poszczególne funkcje: ograniczenie poziomu hałasu, zmiana prędkości pracy wentylatora, ustawienie kierunku nawiewu, ograniczenie zużycia energii elektrycznej, tryb turbo, timer oraz zdalne sterowanie Wi-Fi przez aplikację w telefonie.