Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja dla mieszkania Łódź

Coraz wyższe temperatury każdego lata sprawiają, że zdecydowanie większa liczba klientów rozważa instalację klimatyzacji w mieszkaniu w Łodzi. Właśnie w okresie letnim, w Ascold klimatyzacja Łódź odbieramy znacznie większą ilość telefonów od potencjalnych zainteresowanych montażem profesjonalnego systemu chłodniczego. Co jednak warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o montażu klimatyzacji? I w czym może pomóc Ci nasza firma?

 

Klimatyzacja do mieszkania w Łodzi- co można zyskać?

Jeżeli w okresach letnich upałów doskwiera Ci zbyt wysoka temperatura- najwyższy czas pomyśleć montażu klimatyzacji dla mieszkania w Łodzi! Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ponad trzydzieści stopni Celsjusza za oknem sprawia, że w mieszkaniu potrafi być naprawdę gorąco i parno. A upały źle znoszą nie tylko osoby przewlekle chore, mające problemy z oddychaniem, kobiety w ciąży czy dzieci. Trzeba zaznaczyć, że zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu doskwiera w zasadzie wszystkim domownikom, a także… zwierzętom! Niezależnie od tego, jakiej rasy jest Twój czworonożny przyjaciel, z pewnością chętnie spędziłby najbardziej upalne dni w schłodzonym, komfortowym pomieszczeniu.

sterownik klimatyzacji w domu lodz

Co wpływa na temperaturę w mieszkaniu?

Tak naprawdę, na temperaturę w konkretnym mieszkaniu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim, znaczenie będzie miał rodzaj budownictwa. Stare, zabytkowe mury nagrzewają się w zdecydowanie mniejszym stopniu, niż bloki wybudowane w technologii wielkopłytowej (zdecydowana większość bloków powstałych w PRL zbudowano właśnie z wielkiej płyty). Zupełnie inaczej będzie to wyglądało również w nowopowstałych osiedlach deweloperskich.

Oprócz tego, istotna jest także ekspozycja na promienie słoneczne- a to, związane jest przede wszystkim z usytuowaniem wedle stron świata i kondygnacji, na której znajduje się mieszkanie. Lokale umiejscowione od południowej strony świata narażone są na największą ekspozycję na słońce- i to one najczęściej będą wymagały montażu klimatyzacji w mieszkaniu w Łodzi. W dalszej kolejności mamy stronę zachodnią, a na końcu- wschodnią i północną. Podobnie z kondygnacją- im wyższa, tym w mniejszym stopniu mieszkanie jest zacienione na przykład przez okoliczne drzewa czy budynki. Pamiętaj także, że lokale na ostatnich piętrach otrzymują dodatkową dawkę ciepła od… dachu. To wszystko należy wziąć pod uwagę, decydując się na montaż klimatyzatora w mieszkaniu w Łodzi.

Funkcja grzania- nie zapominaj o tym!

Wiele osób często zapomina o tym, że dzięki klimatyzatorowi można również… ogrzewać mieszkanie. Klimatyzator z funkcją grzania z reguły kojarzy się wyłącznie z domem, natomiast jeżeli chcesz oszczędzać na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, również powinieneś rozważyć montaż klimatyzacji z funkcją grzania w mieszkaniu. Wszyscy wiemy o tym, że comiesięczne rachunki za ogrzewanie we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych od kilku lat potrafią przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. Szczególnie w kamienicach, ogrzewanie może być naprawdę kosztowne ! I właśnie dlatego, warto zainstalować klimatyzację z funkcją grzania w mieszkaniu w Łodzi- gdzie, jak wiemy, mamy bardzo dużo zabytkowych kamienic, które ogrzewane są nierzadko w bardzo kosztowny sposób. Nie wspominając również o tym, że ogrzewanie przy pomocy klimatyzacji jest zdecydowanie bardziej ekologiczne- a co za tym idzie, można na jej montaż uzyskać naprawdę pokaźne dofinansowanie.

 

Dofinansowanie do klimatyzatora z funkcją grzania

W związku z ogólnoeuropejskim trendem wymiany starych, nieekologicznych metod grzewczych, montaż klimatyzatora z funkcją grzania jest objęty szeregiem programów dofinansowań z budżetu państwa. Jest o co walczyć- w niektórych przypadkach takie dodatkowe wsparcie na montaż klimatyzacji w mieszkaniu w Łodzi może wynieść nawet… kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto zatem zawczasu zainteresować się obecnie aktywnymi formami pomocy w ramach poszczególnych programów. Najważniejsze informacje dotyczące tego zagadnienia znajdziesz pod tym linkiem. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w naszym poradniku i zaoszczędź nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na montaż klimatyzacji w mieszkaniu w Łodzi!

Wybór odpowiedniego urządzenia

Pamiętaj także o tym, że decydując się na wybór klimatyzacji do mieszkania w Łodzi, konieczne będzie odpowiednie dobranie konkretnego urządzenia. Każda nieruchomość ma swoją odmienną powierzchnię, układ pomieszczeń, kubaturę i wiele innych parametrów, które wpływają na to, jaki klimatyzator będzie idealny właśnie dla niej. Wielu klientów nie do końca wie, jakiego rodzaju urządzenie wybrać- i o jakiej mocy. Bez obaw! Od tego jesteśmy my- w Ascold, od wielu lat pomagamy klientom w wyborze idealnie pasującego sprzętu chłodzącego. Wszystko po to, aby klimatyzacja działała jak najbardziej wydajnie. Dzięki temu, zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a także szybciej i sprawniej schłodzisz lub ogrzejesz poszczególne pomieszczenia.

 

klimatyzacja w mieszkaniu lodz

Kompleksowa obsługa

Oprócz pomocy w wyborze konkretnego urządzenia, w Ascold zajmujemy się obsługą Ciebie, jako klienta, w zasadzie od A do Z. Zorganizujemy za Ciebie transport urządzenia, a następnie zamontujemy je w Twoim mieszkaniu. Nie przejmujesz się absolutnie niczym, bo od tego właśnie jesteśmy my- abyś Ty mógł zająć się ważnymi dla Ciebie sprawami, a montaż klimatyzacji w mieszkaniu w Łodzi zostawił profesjonalistom. Oprócz tego, chwilę po instalacji klimatyzacji przeszkolimy Cię z jej obsługi, a także na bieżąco będziemy serwisować Twoje urządzenie. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby wszystkie kwestie związane z Twoją klimatyzacją mieć w jednym miejscu, to dobrze trafiłeś!

 

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu Łódź- skontaktuj się z nami!

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta montażu klimatyzacji w mieszkaniu, koniecznie się z nami skontaktuj. Nasi fachowcy doradzą Ci najlepiej, jak potrafią- wszystko po to, abyś mógł jak najlepiej cieszyć się ze swojej nowej klimatyzacji. Zarówno w lato, kiedy trzeba schłodzić poszczególne pomieszczenia, jak i wiosną czy jesienią- kiedy to klimatyzator może zapewnić nam jakościowe ogrzewanie nieruchomości. Zadzwoń do nas pod numer +48 696 501 246 i dowiedz się, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.