Pompy ciepła
Mitsubishi Electric

Pompy ciepła Mitsubishi Electric

Pompy ciepła marki Mitsubishi Electric od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na rynku. Z zadowoleniem korzystają z nich zarówno klienci indywidualni we własnych domach, przedsiębiorcy w firmach, jak i organy administracji państwowej w budynkach użyteczności publicznej.

Budowa pomp ciepła Mistubishi

Obecnie, pompy ciepła marki Mitsubishi dostępne są w tak zwanej wersji „split”, czyli zestawów podzielonych na dwie jednostki: zewnętrzną oraz wewnętrzną. Zewnętrzna, jak sama nazwa wskazuje, instalowana jest poza budynkiem- i wyposażona jest w sprężarkę, zawór rozprężny i parownik. Jednostka wewnętrzna zaś, zawiera niezbędny skraplacz i instalowana jest w środku budynku. Zestawy split są z reguły tańsze, niż jednoelementowe pompy ciepła- co również jest ważnym argumentem dla konsumentów podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Pompy ciepła Mitsubishi Electric

Moduł wewnętrzny

Moduły wewnętrzne pomp ciepła Mitsubishi Electric można wybrać zarówno w wersji pozwalającej na ogrzewanie, jak też ogrzewanie i chłodzenie budynku. Zastosowanie innowacyjnego regulatora FTC6 pozwala zaś na połączenie kilku pomp w ramach jednego układu kaskadowego- co ma znaczenie szczególnie przy większych obiektach, takich jak hotele czy pensjonaty.

Moduły wewnętrzne pomp ciepła Mitsubishi Electric posiadają także czujniki przepływu, dzięki czemu umożliwiają one precyzyjny monitoring energii. Ponadto, woda bieżąca w modułach wewnętrznych jest podgrzewana w warstwowym systemie, a zasobniki wody posiadają sporą, bo aż od 170 do 300 litrową pojemność. Warto dodać, że moduły wewnętrzne Mistubishi są również łatwe zarówno w transporcie, jak i w serwisowaniu.

 

Moduł zewnętrzny

Moduły zewnętrzne pomp ciepła Mistubishi Electric to zewnętrzne inwertery, które dostępne są w dwóch rozmiarach, a także czterech wariantach mocy grzewczej- którą to należy odpowiednio dobrać do konkretnego budynku. Jednostki zewnętrzne marki wyróżniają się wysoką energooszczędnością (klasa A+++), a także wykorzystaniem ekologicznego czynnika R32, dzięki czemu pompa ciepła działa wydajniej, bardziej ekologicznie, ale też i… znacznie ciszej od innych urządzeń na rynku.

Warto dodać, że jednostki zewnętrzne Mitsubishi pracują w temperaturze do minus 25 stopni Celsjusza, a woda może zostać podgrzana do 60 stopni Celsjusza bez korzystania z dodatkowych, elektrycznych grzałek.

 

Pompy ciepła Mitsubishi Electric

Czym wyróżniają się pompy ciepła Mistubishi Electric?

Pompy ciepła marki Mistubishi Electric umożliwiają kontrolę nawet dwóch instalacji grzewczych, z której każda z nich wymaga innej temperatury zasilania. Przykładowo zatem, możemy korzystać jednocześnie zarówno z tradycyjnych grzejników, jak i nowocześniejszego ogrzewania podłogowego. Ponadto, design obu modułów jest nowoczesny, estetyczny, a ich praca- cicha i komfortowa dla domowników.

Steruj swoją pompą ciepła z dowolnego miejsca

Dla maksymalnej wygody użytkowania, możemy sterować pompą ciepła Mistubishi przy użyciu aplikacji w smartfonie, komputera czy tabletu. Niezależnie jednak od tego, na którą formę się zdecydujesz, interfejs aplikacji jest prosty, czytelny i intuicyjny.

Pompy ciepła Mitsubishi Electric