Ecodan QUHZ

Pompa ciepła CO2 Mitsubishi Ecodan QUHZ

Pewną nowością na rynku jest pojawienie się pompy ciepła Ecodan QUHZ japońskiego producenta Mitsubishi. Ten innowacyjny produkt pracuje w oparciu o czynnik chłodniczy CO2 (R744), a także łączy w sobie wszystko to, czego wymaga się od najnowszych rozwiązań z zakresu ekologicznych, odnawialnych źródeł energii.

 

Mitsubishi Ecodan QUHZ- parametry techniczne

Ecodan QUHZ jest jednostką służącą do ogrzewania nowopowstałych domów, ale też i większych obiektów komercyjnych. Dzięki optymalnym parametrom technicznym, maksymalnie niweluje potencjalne straty energii. Osiąga moc do 4kW, zatem w większości budynków będzie wystarczającym źródłem ciepła. Maksymalna temperatura ogrzania wody wynosi bowiem 70 stopni Celsjusza, zaś ogrzewanie pomieszczeń dochodzi do 60 stopni.

 

Pompy ciepła Mitsubishi Electric

Podgrzanie wody jest jeszcze efektywniejsze

To, co wyróżnia Ecodan QUHZ, to wyjątkowo wysoka wydajność podgrzewania wody- wynosi ona aż 18l na minutę, co daje wynik znacznie korzystniejszy od większości tradycyjnych, nieekologicznych pieców dwufunkcyjnych. W 200 litrowym zbiorniku urządzenie magazynuje ciepło, które jest używane do przepływowego podgrzania wody- co następuje przy użyciu zintegrowanego wymiennika płytowego.

Ponadto, Ecodan QUHZ gwarantuje bardzo cichą pracę, ale też posiada prosty układ zasilania. Całość dopełnia mała średnica wodnych przyłączy, a w standardowym wyposażeniu znajdziemy dedykowany zestaw do odprowadzania skroplin.

 

Ekologiczność i praktyczność to główne zalety Ecodan QUHZ

Urządzenie jako czynnik chłodniczy wykorzystuje CO2 (R774), co jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań zastosowanych w pompach ciepła. Co więcej, z racji braku przetrzymywania CWU, w przypadku Ecodan QUHZ nie istnieje ryzyko wytworzenia szkodliwych bakterii, na przykład legionelli.

Dla pełnej wygody, urządzenie można zintegrować z bezprzewodowym sterownikiem, jak i połączyć je z siecią dzięki dedykowanej karcie Wi-Fi.

 

Pompy ciepła Mitsubishi Electric