Pompy ciepła

monter pomp ciepła

Pompy ciepła z Ascold- poznaj nas bliżej!

Coraz częściej klienci, którzy chcą oszczędzać na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, szukają alternatywnych metod grzewczych. Na szczęście, prędzej czy później trafiają oni oczywiście na… pompy ciepła, które podbiły serca Polaków od kilku dobrych lat. Nie powinno jednak to nikogo dziwić- dzięki instalacji pompy ciepła, każde gospodarstwo domowe może zyskać naprawdę wiele. A co konkretnie? Dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić w Ascold!

Montaż pompy ciepła to mniejsze rachunki za ogrzewanie

Po pierwsze, instalując pompę ciepła w swoim domu, jesteś w stanie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku właśnie z tytułu rachunków za ogrzewanie. Wszyscy doskonale wiemy o tym, że wszelkie „tradycyjne” metody grzewcze, takie jak piece gazowe czy węglowe, są w codziennej eksploatacji coraz droższe. I to z roku na rok! Dość powiedzieć, że samo ogrzewanie gazem podrożało w ostatnich latach aż o kilkaset procent- podobna sytuacja dotyczy pieców węglowych. Należy zauważyć, że te ciągle stosowane na rynku metody grzewcze będą generowały coraz większe obciążenie dla budżetu domowego.

Pamiętaj zatem o tym, że instalacja pompy ciepła to przede wszystkim oszczędności. Urządzenie pobiera niewielką ilość prądu do codziennego funkcjonowania, a w zasadzie uniezależnia Cię od ciągłych podwyżek cen ogrzewania gazowego czy przy pomocy tradycyjnego pieca. Jeżeli zatem zależy Ci na oszczędności koniecznie rozważ montaż pompy ciepła. W Ascold, od lat pomagamy naszym klientom w przejściu od wysokokosztowych metod grzewczych, do zdecydowanie bardziej ekonomicznych i… ekologicznych

Montaż pompy ciepła a ekologia

Oprócz ogromnych oszczędności w skali roku, pompa ciepła to także… troska o środowisko. Ciągle, mimo upływu lat, spora ilość gospodarstw domowych w Polsce korzysta z wysokoemisyjnych, nieekologicznych źródeł ogrzewania. Między innymi właśnie z tego powodu, powietrze w niektórych miastach w kraju jest znacznie zanieczyszczone. Wpływa to przede wszystkim na nasze zdrowie.

Jeżeli zatem chcesz przejść z nieekologicznych, wysokoemisyjnych metod grzewczych na te ekologiczne, przyjazne środowisku- instalacja pompy ciepła będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu, zadbasz o środowisko naturalne, zarówno dla Ciebie, rodziny, jak i dla przyszłych pokoleń. Nie wspominając również o tym, że na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła możesz otrzymać… naprawdę spore dofinansowanie!

 

Dofinansowanie do montażu pompy ciepła z budżetu państwa

Jak wyżej wspomnieliśmy, na montaż pompy ciepła możesz uzyskać naprawdę spore dofinansowanie ze strony organów administracji państwowej. Okazuje się bowiem, że Polska jest z jednym z krajów, które postawiły sobie za cel wymianę nieekologicznych, wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania, na te przyjazne środowisku. Dotyczy to przede wszystkim gospodarstw domowych- bo to właśnie w domach jednorodzinnych najczęściej możemy spotkać się z tego typu metodami grzewczymi. Jeżeli zatem chcesz wymienić swój stary, wysokoemisyjny i drogi w utrzymaniu piec, możesz nie tylko zacząć oszczędzać na comiesięcznych rachunkach, ale i otrzymać na cały proces wymiany ogromne dofinansowanie!

Obecnie, funkcjonuje przynajmniej kilka programów, w ramach których możesz uzyskać tego typu wsparcie. Jest to między innymi program „Mój Prąd”, „Moje Ciepło” i „Czyste Powietrze”. Ponadto, możesz skorzystać z tak zwanej ulgi modernizacyjnej, która polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania wszelkich kosztów poniesionych właśnie na unowocześnienie domu i wyposażenie go w ekologiczne systemy grzewcze. Zatem naprawdę jest o co walczyć.

 

Pompa ciepła to także wysoki komfort użytkowania

Pamiętaj również o tym, że pompa ciepła to ogromny komfort codziennego użytkowania. Urządzeniem sterujesz za pomocą dedykowanego sterownika. Ponadto, coraz większa liczba producentów pomp ciepła umożliwia obsługę pompy przy pomocy aplikacji w telefonie, tablecie lub na komputerze. Jeżeli zatem nie ma Cię w domu, a chcesz nagrzać pomieszczenia przed powrotem – możesz zrobić dzięki modułowi Wi-Fi. Dzięki temu, przyjeżdżasz do domu, który jest nagrzany do odpowiedniej, wybranej przez Ciebie temperatury. Jest to świetne udogodnienie szczególnie dla osób, które wracają o różnych porach dnia do swoich czterech ścian i chcą mieć wygodę w zawiadywaniu urządzeniem.

Ogrzewaj nie tylko pomieszczenia

Warto także dodać, że przy pomocy pompy ciepła możesz ogrzewać nie tylko poszczególne pomieszczenia ale i bieżącą wodę. Możesz dobrać idealnie pasujący zbiornik do Twojej nieruchomości, aby tanio i szybko podgrzać wodę użytkową. Niezależnie zatem od pory dnia i nocy, Twoja pompa ciepła przygotuje dla Ciebie wodę o odpowiedniej temperaturze.

Gdzie sprawdzi się pompa ciepła?

Tak naprawdę, pompa ciepła sprawdzi się w każdego rodzaju domu. Zarówno w zabudowie szeregowej, popularnych „bliźniakach”, jak i w przypadku typowych domów wolnostojących. Niezależnie bowiem od rodzaju budownictwa, montaż pompy ciepła będzie strzałem w dziesiątkę! Każde gospodarstwo domowe z pewnością chce zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, a także ogrzewać swój dom w ekologiczny, niskoemisyjny sposób. Jeżeli Ty również należysz do grona takich osób, koniecznie skontaktuj się z nami. W Ascold od wielu lat instalujemy pompy ciepła w domach naszych klientów, dzięki czemu płacą oni zdecydowanie mniejsze rachunki za ogrzewanie swoich czterech kątów.

Kto najczęściej korzysta z naszych usług montażu pompy ciepła?

Jak wyżej wspomnieliśmy, najczęściej naszymi klientami są osoby fizyczne- właściciele domów w różnej zabudowie. To właśnie oni najczęściej decydują się na montaż pompy ciepła, głównie ze względów ekonomicznych. Oprócz tego, zdarzają się też klienci firmowi i instytucjonalni. Niezależnie zatem od tego, do której grupy należysz, jeżeli zależy Ci na instalacji pompy ciepła, skontaktuj się z nami.

 

Jakie rodzaje pomp ciepła są najbardziej popularne ?

Pompy ciepła występują w dwóch głównych wariantach: split oraz monoblock. Każdy z tych rodzajów pomp ciepła ma swoje zarówno wady, jak i zalety. Generalnie rzecz ujmując, zarówno ze względu na opinie klientów, jak i kierując się naszym doświadczeniem, stawiamy głównie na zestawy pomp ciepła typu split.

A czym się różnią oba te zestawy? Poznaj podobieństwa i różnice i wstępnie zdecyduj, który z nich będzie lepszy dla Ciebie i Twojego gospodarstwa domowego.

Pompa ciepła typu monoblock​

W odróżnieniu od zestawów split, jednostki monoblock to (jak sama nazwa wskazuje) jedno urządzenie, w którym umieszczono oba moduły pompy ciepła. Znajdują się one w jednej, zwartej obudowie, która instalowana jest na zewnątrz budynku. Do wewnątrz prowadzą jedynie rury doprowadzające ciepłą wodę do Twojego domu.

Monoblock znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie wygospodarowanie dodatkowego miejsca na kolejne urządzenie wewnątrz domu może być po prostu kłopotliwe (a w niektórych przypadkach, wręcz niemożliwe). Jeżeli zatem zależy Ci na maksymalnej oszczędności miejsca możesz rozważyć pompę ciepła w wersji monoblock.

Zestawy pomp ciepła typu split

Zestawy pomp ciepła typu split to dwie, osobne jednostki. Jednostka wewnętrzna urządzenia (nazywana hydroboxem) montowana jest w środku naszego domu, zaś jednostka zewnętrzna (nazywana agregatem)- poza budynkiem.

Co wpływa na fakt, że klienci decydują się częściej właśnie na zestawy split, niż monoblok? Zestawy split są z reguły bardziej energooszczędne i bezpieczniejsze w eksploatacji. W przypadku zaniku zasilania, zestaw Split może pozostać w spoczynku bez obawy o uszkodzenie wymiennika wodnego, który znajduje się wewnątrz budynku. Jeżeli zatem posiadasz odpowiednią ilość miejsca na dwie jednostki wchodzące w skład pompy ciepła, powinieneś zdecydować się właśnie na zestaw typu split.

Kompleksowa obsługa

W Ascold, obsługujemy naszych klientów kompleksowo. Dobierzemy odpowiednie urządzenie, idealnie do rodzaju Twojej nieruchomości- tak, aby pompa ciepła w jak najwyższym stopniu spełniała swoją rolę. Zamontujemy pompę i uruchomimy całą instalację hydrauliczną. Po montażu, przeprowadzimy krótkie szkolenie z obsługi urządzenia dla domowników. Na tym jednak nasza współpraca się nie kończy! W Ascold, zostajemy z Tobą na dłużej- chociażby w ramach cyklicznych przeglądów i serwisów pompy ciepła.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

Jeśli zainteresowała Cię kwestia montażu pompy ciepła w Twoim domu, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do kontaktu i poznania nas osobiście! W Ascold od lat pomagamy klientom w przejściu na ekologiczne, tanie w utrzymaniu źródła energii. Ponadto, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami pomp ciepła- tak, aby klienci byli maksymalnie zadowoleni ze swojego urządzenia. A także po to, aby zainstalowana pompa spełniała swoją rolę bezawaryjnie przez wiele, wiele lat.