Pompy ciepła
Łask

Pompy ciepła Łask

Pompy ciepła Łask- co mogą zyskać gospodarstwa domowe?

Jesteś jedną z osób, która chciałaby płacić zdecydowanie mniej z tytułu comiesięcznych rachunków za ogrzewanie? Szczególnie, jeśli korzystasz do tej pory z kosztownych, mało ekologicznych pieców węglowych czy gazowych- koniecznie przeczytaj najważniejsze informacje o ekologicznej pompie ciepła w Łasku, którą możesz zainstalować w swoim domu!

Jak działa pompa ciepła i co warto o niej wiedzieć?

Pompa ciepła pobiera przy pomocy wentylatora ciepłą energię, a następnie transportuje ją do parownika. Tam, energia trafia na układ chłodniczy ze specjalną, niezamarzającą cieczą, która odbiera pochłonięte ciepło. Ciecz trafia do tzw. czynnika chłodniczego, który sprawia, że ciepło zaczyna parować- i w formie gazowej trafia do sprężarki, która dzięki podaniu wysokiego ciśnienia spręża gaz.

 

Finalnie, czynnik chłodniczy w formie gazowej może zostać przetransportowany do nieruchomości w celu podgrzania wody, kaloryferów czy ogrzewania podłogowego. Ponadto, dzięki temu, że urządzenie wykorzystuje niewielką ilość prądu do codziennej pracy, jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż chociażby piec węglowy czy gazowy.

Jakie występują rodzaje pomp ciepła?

Najczęściej na rynku odnawialnych źródeł energii spotykamy się z dwoma rodzajami pomp ciepła: są to zestawy split i pompy typu monoblock. Różnią się kilkoma aspektami- przede wszystkim budową. Anatomia obu urządzeń jest zupełnie inna- split składa się z dwóch jednostek, zaś monoblock tylko z jednej. W zestawach split mamy do czynienia z jednostką wewnętrzną (hydroboxem) i zewnętrzną (agregatem). Hydrobox znajduje się w środku domu, zaś agregat, poza nim.

 

Przy pompie ciepła typu monoblock, sytuacja wygląda nieco inaczej- składa się ona z jednego urządzenia, które montowane jest na zewnątrz nieruchomości. Do naszego domu prowadzą jedynie rury transportujące ciepłą wodę. I to jest główna, choć nie jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń. Co jednak wybrać? Decydując się na montaż pompy ciepła w Łasku, skorzystaj z naszych porad odnośnie lepszego rozwiązania!

Które rozwiązanie będzie lepsze dla domu: split czy monoblock?

W naszej wieloletniej praktyce, z reguły doradzamy klientom montaż pompy ciepła typu split. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że zestaw split jest bardziej wydajny i energooszczędny, niż jego odpowiednik w wersji monoblock.

 

Ponadto, split jest generalnie mniej awaryjny- jeżeli doszłoby do odcięcia dopływu prądu do urządzenia, split jest niezagrożony żadną awarią. Najważniejszy element pompy, czyli wymiennik ciepła, znajduje się w środku nieruchomości i jest chroniony przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

 

W przypadku pompy monoblock, wymiennik znajduje się na zewnątrz domu i może ulegać uszkodzeniom, co znacząco wpływa na długość bezusterkowej eksploatacji urządzenia.

 

Postaw na ekologię z pompą ciepła w Łasku

Niezależnie jednak od modelu pompy ciepła, która została zainstalowana, należy dodać, że urządzenie jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań na rynku grzewczym. Do codziennej pracy zużywa minimalną wręcz ilość energii elektrycznej, zatem pozostawia niewielki ślad węglowy.

 

Ponadto, stosując pompę ciepła dbasz o jakość powietrza w Twojej najbliższej okolicy- a każdy z nas chciałby przecież oddychać na co dzień świeżym i przyjemnym powietrzem, nie zaś zanieczyszczonym. Jeżeli zatem chcesz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Twoim miejscu zamieszkania- postaw na pompę ciepła i dbaj o ekologię. Dla siebie, swoich najbliższych, jak i przyszłych pokoleń.

Dofinansowanie z budżetu państwa sprawi, że pompa ciepła będzie jeszcze bardziej opłacalna

Sporo osób traktuje montaż pompy ciepła w Łasku jako typową inwestycję długoterminową. Osoby te przeliczają zwrot z inwestycji poprzez oszczędności, które wygeneruje urządzenie w porównaniu do kosztu jego zakupu. I w tym kontekście również istnieje bardzo dobra informacja- możesz znacząco zredukować koszt instalacji pompy ciepła dzięki korzystnym dofinansowaniom.

Wystarczy wybrać odpowiedni program wsparcia (a jest ich kilka), a także wypełnić odpowiedni wniosek. Pamiętaj też o zachowaniu wszelkich faktur za zakup i montaż urządzenia- będą Ci one potrzebne do uzyskania zwrotu kosztów. Jeżeli chcesz, możesz skorzystać z naszego praktycznego przewodnika po programach dofinansowania, który znajdziesz pod tym linkiem.

Oprócz wsparcia czysto finansowego, możesz także skorzystać z redukcji swojego corocznego podatku PIT- dzięki uldze termomodernizacyjnej możesz od podstawy opodatkowania odliczyć właśnie koszty poniesione z tytułu instalacji pompy ciepła w Łasku.

Pompa ciepła od A do Z z firmą Ascold- skontaktuj się z nami!

Jeśli zainteresowała Cię perspektywa płacenia niższych rachunków za ogrzewanie- skontaktuj się z nami! Od wielu lat pomagamy naszym klientom w przejściu od nieekologicznych i drogich metod grzewczych, do tych znacznie tańszych i przyjaznych środowisku. Zainstaluj z nami pompę ciepła i ciesz się tanim, ekologicznym ogrzewaniem!