Pompy ciepła
Konstantynów Łódzki

© Mietek Ł. / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0
Konstantynów Łódzki klimatyzacja

Pompa ciepła Konstantynów Łódzki- generuj oszczędności z tytułu ogrzewania z Ascold!

Przeważająca część gospodarstw domowych w Polsce nadal korzysta z drogich i wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania- na przykład pieców węglowych czy gazowych. Coraz częściej jednak właściciele domów i mieszkań zdają sobie sprawę z tego, że można łatwiej, ekologiczniej, a przede wszystkim znacznie taniej ogrzewać swoją nieruchomość. Jak tego dokonać? I w czym może pomóc Ci nasza firma?

 

Montaż pompy ciepła Konstantynów Łódzki- jak działa to urządzenie i co daje?

Na początek należy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób działają pompy ciepła i dlaczego zaskarbiły sobie serca właścicieli domów w zasadzie na całym świecie- w tym, coraz częściej, również w Polsce. Otóż schemat działania pompy ciepła jest naprawdę bardzo banalny- i to właśnie w tej prostocie tkwi cały geniusz urządzenia.

 

Pompa ciepła wykorzystując zaledwie niewielką ilość energii elektrycznej pobiera z zewnętrznego otoczenia ciepłą energię, a następnie transportuje ją do środka naszej nieruchomości. Jednocześnie, odbywa się również proces odwrotny- czyli usuwanie powietrza zimnego z domu czy mieszkania. I to wszystko! Jednak jak wskazaliśmy wyżej, dzięki temu zabiegowi i wykorzystaniu niewielkiej ilości prądu, pompa ciepła jest po prostu znacznie bardziej opłacalna, niż inne, najczęściej nieekologiczne źródła ogrzewania. A skoro już przy ekologii jesteśmy, to warto wspomnieć o kolejnej zalecie tych urządzeń.

 

Pompa ciepła jest rozwiązaniem maksymalnie korzystnym dla środowiska naturalnego

Jeżeli oprócz generowania olbrzymich oszczędności zależy Ci na tym, aby dbać o środowisko naturalne- instalacja pompy ciepła w Konstantynowie Łódzkim będzie idealnym wyborem.

 

Do codziennej pracy, urządzenie zużywa wyłącznie minimalną ilość prądu, przez co pozostawia równie minimalny ślad węglowy. Jeżeli zatem chcesz, aby powietrze w okolicy Twojego domu było czyste i przyjemne dla płuc- koniecznie przejdź od wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania, do ekologicznych i odnawialnych. Warto zaznaczyć, że konieczność wymiany starych i nieekologicznych źródeł energii dostrzegają nawet organy administracji państwowej. W związku z tym, na montaż pompy ciepła możesz uzyskać naprawdę wysokie dofinansowanie z budżetu poszczególnych programów wsparcia.

Dofinansowanie do pompy ciepła w Konstantynowie Łódzkim

Jeżeli planujesz wymianę starego, nieekologicznego pieca na niskoemisyjną pompę ciepła- mamy dla Ciebie świetne wiadomości. Możesz bowiem znacząco zredukować koszt całej inwestycji, korzystając z dedykowanych programów wsparcia do wymiany starych pieców. Obecnie, tych programów funkcjonuje kilka- jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, będącym praktycznym przewodnikiem po świecie dofinansowań. Oprócz tego, pamiętaj również, że instalacja pompy ciepła w Konstantynowie Łódzkim jest zaliczana do tak zwanego procesu „termomodernizacji”. A z tego tytułu przysługuje Ci kolejny benefit, czyli możliwość skorzystania właśnie z ulgi termomodernizacyjnej. Polega ona na odliczeniu od corocznej podstawy opodatkowania kosztów związanych z instalacją pompy ciepła. Pamiętaj tylko o tym, aby zachować wszelkie rachunki i faktury- będą one niezbędne do skorzystania z któregokolwiek z programów pomocowych.

Split czy monoblock? Jaki rodzaj pompy ciepła wybrać?

Jeżeli zdecydowałeś, że zainstalujesz w swoim domu ekologiczną pompę ciepła, być może już wiesz, że zostaniesz postawiony przed pewnym dylematem. Otóż, będziesz musiał wybrać pomiędzy dwoma, głównymi rodzajami pomp ciepła- zestawem split, lub pompą ciepła typu monoblock.

 

Zarówno jedna, jak i druga wersja urządzenia ma swoje plusy i minusy, natomiast przed końcową oceną i dokonaniem ostatecznego wyboru, warto dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy tymi urządzeniami.

 

Pompa ciepła split Konstantynów Łódzki

Najczęściej spotykanym modelem pompy ciepła, jest wariant split. W tym zestawie, pompa składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej. Wewnętrzna, jak sama nazwa wskazuje, musi zostać zainstalowana wewnątrz nieruchomości- naszego domu lub mieszkania. Nazywana jest hydroboxem i jest połączona z jednostką zewnętrzną (agregatem) znajdującym się poza budynkiem.

 

Pompa ciepła monoblock Konstantynów Łódzki

Drugi rodzaj pomp ciepła, który możemy zaobserwować na rynku, to nieco mniej popularny monoblock. Monoblock zamiast dwóch, osobnych jednostek, zawiera jedną- a w zwartej obudowie znajdują się oba moduły, czyli zarówno agregat, jak i hydrobox.

 

Instalowana jest ona na zewnątrz nieruchomości- i to są główne różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń. Na które zatem się zdecydować?

 

Split czy monoblock- poznaj najlepsze rozwiązanie dla pompy ciepła w Konstantynowie Łódzkim

W naszej firmie zdecydowanie polecamy klientom pompy ciepła typu split- z kilku powodów. Najistotniejszym z nich jest to, że zestawy split są bardziej wydajne i energooszczędne. Po drugie zaś, są znacznie mniej awaryjne- jeżeli dochodzi do przerwy w dostawie energii, zestaw split może bez niej pozostać na długi czas i nie grozi mu żadna usterka. Dzieje się tak dlatego, że kluczowy element pompy, czyli wymiennik ciepła, znajduje się w jednostce wewnętrznej, w środku naszej nieruchomości.

 

Jedynym przypadkiem, w którym warto pokusić się o instalację pompy monoblock, jest sytuacja, w której w mieszkaniu lub domu po prostu fizycznie brakuje miejsca do umieszczenia jednostki wewnętrznej zestawu split. Jest to jednak wyjątkowo rzadko występujący wariant- z reguły, tę niewielką przestrzeń na hydrobox udaje się wygospodarować, w związku z czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na bardziej wydajną pompę ciepła typu split.

Montaż pompy ciepła Konstantynów Łódzki- poznaj nas bliżej!

Jeżeli zainteresowała Cię kwestia montażu pompy ciepła w Konstantynowie Łódzkim– skontaktuj się z nami! W Ascold od wielu lat pomagamy klientom w generowaniu ogromnych oszczędności właśnie dzięki instalacji pompy ciepła. Z nami, możesz przejść od wysokoemisyjnych metod grzewczych, do tych ekologicznych- i przy okazji zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

 

Ponadto, w naszej firmie zajmiemy się wszystkim kompleksowo- począwszy od wyboru urządzenia, poprzez jego zamówienie i transport, na serwisach i przeglądach kończąc. Jeżeli masz zatem jakiekolwiek pytania odnośnie pomp ciepła- skontaktuj się z nami!