Pompy ciepła Pabianice

Pompy ciepła Pabianice

Pabianice czyli drugie co do liczby mieszkańców miasto aglomeracji łódzkiej. Pabianice pod względem powierzchni znajdują się na dziesiątym miejscu w województwie łódzkim. Miasto liczy 63 tys. mieszkańców i obejmuje powierzchnię 33 km 2. Przez Pabianice przepływa rzeka Dobrzynka a patronem miasta jest św. Maksymilian Kolbe. W okresie powojennym Pabianice, tuż po Gliwicach posiadały największą liczbę różnorodnych gałęzi przemysłu w Polsce. Obecnie zdecydowana większość przedsiębiorstw należy do prywatnych inwestorów. Mimo upadków niektórych zakładów przemysłowych w Pabianicach nadal dominuje przemysł lekki. Jednak ważne miejsce w strukturze gałęziowej zajmują: przemysł chemiczny (zakłady farmaceutyczne Polfa, fabryka leków Aflofarm), spożywczy (Zakłady Mięsne Pamso SA) oraz elektromaszynowy (fabryka żarówek Philips). Stan głębokiego kryzysu nie dotknął miasta, dzięki różnorodności gałęziowej przemysłu. Pabianice szczyci się unikalnym układem urbanistycznym, świadczącym o bogatej przeszłości. Renesansowe budowle sąsiadują z XIX-wiecznymi fabrykami i pałacami przemysłowców. Udanej rewitalizacji podlega dawna zabudowa, taka jak Fabryka Wełny lub miejsca wypoczynku np. park Juliusza Słowackiego.

Pompa ciepła Pabianice- zainstaluj to ekologiczne źródło ogrzewania i oszczędzaj na rachunkach!

Rachunki z tytułu ogrzewania domu rosną w zasadzie z roku na rok- i po części wszyscy już do tego przywykliśmy. Jeżeli jednak jesteś jedną z osób, które mimo wszystko szukają sposobów na generowanie sporych, comiesięcznych oszczędności, z pewnością prędzej czy później trafisz na informacje dotyczące ogrzewania domu przy pomocy pompy ciepła w Pabianicach. A czym jest to urządzenie i w jaki sposób działa? Jakie benefity daje? Sprawdź poniżej!

 

Instalacja pomp ciepła
Pompy ciepła łódzkie

Montaż pompy ciepła Pabianice- jak działa i co zyskujesz?

Pompa ciepła działa w bardzo prosty sposób- pobiera ciepłą energię z zewnątrz, a następnie przekazuje ją do wewnątrz nieruchomości. Jednocześnie, usuwa z budynku powietrze zimne- a przy tym zużywa relatywnie niewielką ilość energii elektrycznej. Jest to zatem znacznie bardziej korzystne finansowo rozwiązanie, niż tradycyjne piece węglowe czy gazowe. Szczególnie ten drugi rodzaj ogrzewania znacząco podrożał- i nic nie zapowiada, aby gaz miał w najbliższym czasie po prostu stanieć. Jeżeli zatem chcesz się uniezależnić od ciągłych podwyżek cen ogrzewania gazowego lub węglowego- koniecznie rozważ montaż pompy ciepła w Pabianicach.

Pompa ciepła to także inwestycja w ekologiczne, odnawialne źródła energii

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o tym, że w związku z powszechnym stosowaniem w gospodarstwach domowych nieekologicznych, wysokoemisyjnych źródeł energii, stan powietrza, szczególnie w okresach grzewczych, pozostawia wiele do życzenia. Tracimy na tym wszyscy- a szczególnie zdrowie nasze i naszych najbliższych. Jeżeli zatem chcesz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Twojej okolicy, montaż pompy ciepła w Pabianicach będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Tym bardziej, że na wymianę starych, nieekologicznych źródeł ogrzewania, możesz uzyskać naprawdę spore dofinansowanie ze strony organów administracji państwowej.

Modernizacja kotłowni do współpracy z pompą ciepła Pabianice
Montaż pompy ciepła Panasonic w domu Pabianice

Montaż pompy ciepła Pabianice, a dofinansowania

Jak wyżej wspomnieliśmy, na instalację ekologicznego źródła ogrzewania, jakim jest pompa ciepła, możesz uzyskać relatywnie wysokie wsparcie z budżetu państwa. Otóż, obecnie funkcjonuje przynajmniej kilka programów pomocowych, dzięki którym wymiana nieekologicznego pieca będzie jeszcze bardziej opłacalna. Temu zagadnieniu poświęciliśmy osobny artykuł- i zapoznaj się z nim już teraz, jeśli chcesz znacząco zredukować koszt instalacji pompy ciepła w Pabianicach. Pamiętaj również o tym, że oprócz dofinansowań, możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej- czyli możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania w corocznym podatku PIT kosztów poniesionych właśnie na wymianę starego, nieekologicznego pieca na pompę ciepła.

Jakie rodzaje pomp ciepła występują na rynku i na który z nich się zdecydować?

Zasadniczo, na rynku mamy do czynienia z dwoma rodzajami pomp ciepła- są to zestawy typu split, a także pompy ciepła typu monoblock. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów posiada swoje plusy, jak i minusy. Warto jednak poznać korzyści obu tych rozwiązań- aby mieć szerszą pespektywę przed podjęciem decyzji o tym, jaka pompa ciepła zagości w naszych czterech ścianach.

 

Bufor dla pompy ciepła Łódź
Pompy ciepła Łódź

Pompa ciepła typu split Pabianice

Pierwszym i najczęściej spotykanym na rynku wariantem, jest pompa ciepła typu split. Jest to urządzenie składające się z dwóch modułów- zewnętrznego oraz wewnętrznego. Zewnętrzny agregat, jak sama nazwa wskazuje, instalowany jest poza budynkiem. Wewnętrzny hydrobox montowany jest zaś w środku nieruchomości.

 

Pompa ciepła monoblock Pabianice

W opozycji do zestawów typu split, na rynku możemy wyróżnić także pompy ciepła monoblock. W przeciwieństwie do zestawów split, monoblock to wyłącznie jedna jednostka, instalowana na zewnątrz budynku. Oba moduły, czyli hydrobox i agregat znajdują się w jednym, zwartym urządzeniu.

Montaż pompy ciepła Panasonic w domu z instalacją ogrzewania podłogowego Łódź Stoki
Montaż pompy ciepła Mitsubishi Electric współpracującej z ogrzewaniem grzejnikowym Łódź Złotno

Split czy monoblock- co wybrać?

Kierując się naszym doświadczeniem i opiniami klientów, zdecydowanie rekomendujemy zestawy pomp ciepła typu split. Przede wszystkim dlatego, że zestawy te są zdecydowanie bardziej bezpieczne w codziennym użytkowaniu i w zasadzie niezawodne. Jeżeli z jakiegoś powodu dochodzi do przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej do urządzenia, pompa ciepła typu split może pozostawać bez zasilania przez bardzo długi czas. Wymiennik ciepła nie ulegnie uszkodzeniu- znajduje się on bowiem w środku nieruchomości. Ponadto, pompa ciepła typu split to także wyższa energooszczędność i większa wydajność.

Jedynym wariantem, w którym uzasadniony jest montaż pompy ciepła typu monoblock, jest sytuacja, kiedy to w domu po prostu fizycznie brakuje miejsca na instalację modułu wewnętrznego pompy split. Jest to jednak wyjątkowo rzadko występująca sytuacja- z reguły, domownicy są w stanie wygospodarować dodatkowe miejsce na to niewielkie urządzenie. W naszej firmie zatem, zdecydowanie polecamy wybór pompy ciepła typu spllit- a pozytywne recenzje naszych klientów tylko nas w tym utwierdzają.

Kompleksowa obsługa- dbamy o klientów od A do Z!

Współpracując z naszą firmą, nie przejmujesz się absolutnie niczym. Zadbamy kompleksowo o instalację pompy ciepła w Pabianicach- począwszy od doboru odpowiedniego modelu urządzenia, na montażu i obsłudze posprzedażowej kończąc. Ponadto, przygotujemy całą hydraulikę niezbędną do pracy urządzenia. Zadbamy też o serwis i przeglądy Twojej nowej pompy ciepła- tak, aby posłużyła Ci ona jak najdłużej.

Pompy ciepła Łódź
Pompy ciepła Rotenso

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w Pabianicach, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do kontaktu z naszą firmą. Od wielu lat pomagamy klientom w przejściu od drogich i szkodliwych dla środowiska źródeł ogrzewania, do zdecydowanie tańszych, korzystniejszych i ekologicznych metod ogrzewania domu. Współpracując tylko z renomowanymi dostawcami pomp ciepła, zagwarantujemy Ci dobór urządzenia idealnie do Twojej nieruchomości, a także sprawimy, że posłuży Ci ono bezusterkowo jak najdłużej. Wszystko po to, aby inwestycja w pompę ciepła opłacała się jeszcze bardziej!