Pompy ciepła
Andrespol

Pompy ciepła Andrespol

Pompy ciepła Andrespol- tanie i ekologiczne źródło ogrzewania teraz możliwe w Twoim domu!

Domowe budżety są z roku na rok coraz bardziej obciążane przez koszty ogrzewania. W poszukiwaniu oszczędności, właściciele domów często trafiają na propozycję zamontowania pompy ciepła Andrespol- co jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod redukowania comiesięcznych rachunków. A czym jest to urządzenie i jak działa? Poznaj naszą ofertę na instalację pompy ciepła w Andrespolu!

Jak działa pompa ciepła i co dzięki niej zyskujesz?

Pompa ciepła działa w następujący sposób: ciepłe powietrze pobierane jest z zewnątrz budynku, a następnie transportowane do tak zwanego parownika. W nim znajduje się specjalna ciecz, która nie zamarza- dzięki temu, może ona odebrać z zewnątrz ciepło nawet przy ujemnej temperaturze. Po odebraniu energii, ciepła ciecz jest przenoszona do czynnika chłodniczego, który jest w stanie zmienić ją w stan gazowy. Finalnie, czynnik w formie gazu trafia do nieruchomości w celu ogrzania wody grzewczej (znajdującej się w grzejnikach) lub wody użytkowej, którą codziennie używamy chociażby do kąpieli czy gotowania.

Pompy ciepła łódź
Pompy ciepła łódzkie

Rodzaje pomp ciepła. Split, czy może jednak monoblock?

Jeżeli zainteresowała Cię propozycja zamontowania pompy ciepła w Andrespolu, przed Tobą istotny dylemat: wybrać pompę ciepła typu split, czy zestaw monoblock? Ta decyzja będzie miała ogromny wpływ na całą inwestycję- i warto wiedzieć, czy różnią się oba te warianty urządzenia. Jakie są zatem główne różnice obu rozwiązań?

Split vs monoblock. Główne różnice

Pompa ciepła typu split to dwie, osobne jednostki- wewnętrzna oraz zewnętrzna. Wewnętrzny hydrobox instalowany jest w środku nieruchomości (najczęściej w pomieszczeniu gospodarczym domu), zaś zewnętrzny agregat montowany jest poza nieruchomością. W opozycji, w pompach ciepłach typu monoblock oba te moduły znajdują się w jednej, zwartej obudowie, montowanej na zewnątrz.

 

Pompy ciepła Łódź

W naszej firmie doradzamy klientom przede wszystkim zestaw split. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że pompa ciepła typu split jest bardziej wydajna i energooszczędna. Ponadto, jej eksploatacja jest bardziej bezpieczna- wymiennik ciepła znajduje się bowiem w jednostce wewnętrznej, w środku naszej nieruchomości. Jeśli doszłoby do przerwy w dostawie zasilania, split może pozostać bez energii przez bardzo długi czas- czego nie można powiedzieć o monoblocku, który może w analogicznym przypadku ulec awarii.

Andrespol - Pompa ciepła to ekologia i czystsze powietrze

Pompę ciepła Andrespol warto zainstalować z nie tylko z myślą o oszczędnościach. Warto na nią postawić z jeszcze jednego powodu- czyli ekologii. Nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczana między innymi przez stosowanie starych, mało ekologicznych źródeł ogrzewania. Mowa tu przede wszystkim o piecach węglowych i gazowych, które pozostawiają wysoki ślad węglowy w atmosferze. Przez to, częściej chorujemy na dolegliwości układu oddechowego, a powietrze w naszej okolicy jest po prostu bardziej zanieczyszczone. Jeżeli jednak chcesz zadbać o jakość powietrza w Twoim otoczeniu- instalacja pompy ciepła w Andrespolu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To ekologiczne urządzenie pozostawia minimalny ślad węglowy i nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji, tak jak piece gazowe czy węglowe.

Bufor dla pompy ciepła Łódź
Montaż pomp ciepła Łódź

Dofinansowanie do montażu pompy ciepła w Andrespolu

Z racji tego, że pompa ciepła należy do grupy odnawialnych źródeł energii, na jej montaż możesz uzyskać bezpośrednie wsparcie ze środków publicznych. Obecnie, funkcjonuje przynajmniej kilka aktywnych programów dofinansowań, a listę najciekawszych z nich znajdziesz pod tym linkiem. Przy wykorzystaniu środków z poszczególnych programów możesz znacząco zredukować całkowity koszt instalacji pompy ciepła w Andrespolu i sprawić, że inwestycja ta będzie jeszcze bardziej opłacalna. Ponadto, możesz skorzystać też z ulgi termomodernizacyjnej– polega ona na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania (coroczne rozliczenie PITu) właśnie kosztów poniesionych na instalację pompy ciepła.

Kompleksowa obsługa- skontaktuj się z nami po więcej informacji

Zainteresowała Cię perspektywa oszczędzania na ogrzewaniu, przy jednoczesnym dbaniu o ekologię? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę na montaż pompy ciepła w Andrespolu! Gwarantujemy kompleksową obsługę, wraz z przeglądami urządzenia- tak, aby pompa ciepła posłużyła Ci jak najdłużej.

 

Montaż pompy ciepła Panasonic w domu Pabianice