Pompy ciepła Zgierz

Pompy ciepła Zgierz

Pompy ciepła Zgierz. Sprawdź, co można zyskać!

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób można znacząco zredukować rachunki z tytułu ogrzewania w okresach jesienno-zimowych, zdecydowanie powinieneś rozważyć montaż pompy ciepła w Zgierzu. Jest to coraz bardziej popularne (nie tylko w Polsce) rozwiązanie, na które decydują właściciele zarówno nowowybudowanych, jak i już istniejących domów. A co jeszcze można zyskać dzięki instalacji pompy ciepła? I w czym może Ci pomóc nasza firma?

Montaż pompy ciepła Zgierz- oszczędności z tytułu ogrzewania

Koszty ogrzewania domów jednorodzinnych drastycznie wzrosły w ostatnich latach- to nie ulega to wątpliwości. I mowa tu zarówno o piecach zasilanych węglem czy drewnem, ale przede wszystkim o piecach gazowych. To właśnie gaz podrożał w zasadzie o kilkaset procent- co jest znaczącym obciążeniem dla domowych budżetów! W alternatywie, możesz zainwestować w pompę ciepła, która do codziennej pracy pobiera niewielką ilość energii elektrycznej. Urządzenie działa w bardzo prosty sposób- pobiera ciepłą energię z zewnątrz i transportuje ją do wewnątrz, jednocześnie wyprowadzając zimne powietrze z nieruchomości. Cały ten proces wymaga niewielkiego zasilania elektrycznego- i właśnie dlatego pompa ciepła jest tak opłacalnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych.

 

Pompa ciepła a ekologia

Kolejnym argumentem, który przemawia za instalacją pompy ciepła w Zgierzu, jest oczywiście… ekologia. Obecnie, w Polsce ogromna ilość gospodarstw domowych korzysta z wysokoemisyjnych, nieekologicznych źródeł energii. W związku z tym, szczególnie w dużych miastach, w okresach grzewczych jakość powietrza stoi na naprawdę niskim poziomie- a cierpi na tym zdrowie nas wszystkich. W alternatywie, możesz zdecydować się na montaż ekologicznego, odnawialnego źródła energii, jakim jest pompa ciepła w Zgierzu. Urządzenie to jest jednym z najbardziej neutralnych dla środowiska źródeł ogrzewania i pozostawia po sobie minimalnym ślad węglowy. A w związku z tym, że jest to urządzenie maksymalnie ekologiczne, na jego zakup i montaż możesz otrzymać… wysokie dofinansowanie z budżetu państwa.

 

Dofinansowanie do pompy ciepła Zgierz

Zarówno z funduszy unijnych, jak i państwowych, można uzyskać naprawdę wysokie dofinansowanie z tytułu termomodernizacji. Wymiana starego, nieekologicznego pieca na niskoemisyjną pompę ciepła może być objęta szeregiem programów dofinansowań. Flagowymi programami, w ramach których możesz otrzymać dofinansowanie z budżetu państwa, są chociażby programy takie jak: „Mój Prąd”, „Moje Ciepło” czy „Czyste Powietrze”. Wysokość dofinansowania będzie się oczywiście różniła w zależności od konkretnego programu, natomiast można założyć, że średni poziom dofinansowania będzie wynosił od kilku, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest zatem o co walczyć!

Ponadto, oprócz wyżej wymienionych programów, możesz skorzystać także z tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej. Polega ona na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania przy corocznym rozliczenia PITu, kosztów poniesionych w związku z montażem pompy ciepła w Zgierzu. Szersze informacje na temat poszczególnych programów znajdziesz w naszym krótkim poradniku, do lektury którego zachęcamy.

Rodzaje pomp ciepła- split vs monoblock

Przed zainstalowaniem pompy ciepła w Zgierzu, należy rozważyć jeden, istotny dylemat- zdecydować się na pompę ciepła typu split, czy pompę ciepła typu monoblock? Oba te rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady, natomiast warto poznać je przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej.

Pompa ciepła split Zgierz

Pierwszym i w zasadzie najbardziej popularnym rozwiązaniem w kontekście instalacji pompy ciepła w Zgierzu, jest zestaw typu split. Charakteryzuje się on tym, że składa się dwóch jednostek- wewnętrznej, nazywanej hydroboxem, oraz zewnętrznej, która nazywana jest agregatem. Jak sama nazwa wskazuje, jednostka wewnętrzna instalowana jest w środku budynku, zaś zewnętrzna- poza nim.

Pompa ciepła monoblock Zgierz

Drugim rozwiązaniem jest instalacja pompy ciepła typu monoblock. Czym różni się ten rodzaj urządzenia od zestawu split? Otóż pompa ciepła monoblock to jedno, zwarte urządzenie, które instalowane jest na zewnątrz budynku. Oba moduły pompy znajdują się w jednym urządzeniu na zewnątrz nieruchomości, a do budynku doprowadzone są jedynie rury transportujące ciepłą wodę. I to jest zasadnicza, choć nie jedyna różnica pomiędzy pompami typu split i pompami typu monoblock.

 

Na który zestaw pompy ciepła się zdecydować?

Tak naprawdę, teoretycznie decyzja o wyborze konkretnego typu pompy ciepła powinna być bardzo dobrze przemyślana. Nie ulega jednak wątpliwości, że zdecydowanie większa liczba argumentów przemawia jednak za pompą ciepła typu split. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zestawy split charakteryzują się po prostu większą wydajnością i energooszczędnością w porównaniu do pompy monoblock.

Po drugie zaś, zestawy split są zdecydowanie bardziej bezawaryjne i bezpieczne w użytkowaniu- w przeciwieństwie do pompy monoblock, zestaw split może pozostać w spoczynku bez ograniczeń w przypadku ewentualnego braku zasilania. Wynika to z faktu, iż wymiennik wodny pompy znajduje się wewnątrz nieruchomości, nie zaś na zewnątrz. Dzięki temu, eksploatacja pompy ciepła jest po prostu zdecydowanie bardziej bezusterkowa.

Kompleksowa obsługa

To, czym wyróżnia się nasza firma w kontekście montażu pomp ciepła w Zgierzu, to całościowa i kompleksowa obsługa. Od wyboru konkretnego urządzenia, poprzez jego transport i montaż, na przeglądach i serwisach kończąc. Ponadto, przeszkolimy Cię z jego obsługi, abyś mógł jak najlepiej zawiadywać swoją nową, ekologiczną pompą ciepła.

 

Skontaktuj się z nami

Jeżeli rozważasz instalację pompy ciepła w Zgierzu- koniecznie się z nami skontaktuj. Nasi dedykowani doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania. Począwszy od kwestii wyboru rodzaju urządzenia, poprzez dobór konkretnego modelu o odpowiedniej mocy, na montażu i obsłudze posprzedażowej kończąc. Skontaktuj się z nami i zamień swoje stare, nieekologiczne i drogie w utrzymaniu źródło ciepła, na nowe, oszczędne i ekologiczne ogrzewanie!