Pompy ciepła Tuszyn

Jacek Bogdan, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Pompy ciepła Tuszyn

Pompy ciepła Tuszyn- sposób na nowoczesne i oszczędne ogrzewanie domu

Jeżeli jesteś jedną z osób, która płaci relatywnie spore rachunki za ogrzewanie domu- mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieją na rynku metody ogrzewania nieruchomości, które są znacznie bardziej ekonomiczne od „tradycyjnych” źródeł energii. Jednym z takich rozwiązań jest z pewnością montaż pompy ciepła w Tuszynie. Co można zyskać dzięki temu rozwiązaniu, a także jak działa to ekologiczne urządzenie? O tym wszystkim przeczytasz poniżej!

Montaż pompy ciepła Tuszyn- jak działa urządzenie i co można zyskać?

Pompa ciepła jest urządzeniem, dzięki któremu wygenerujemy ekologiczną i tanią energię. W jaki sposób działa? Otóż wentylator pompy pobiera ciepłe powietrze z otoczenia i transportuje je do parownika. W parowniku znajduje się niezamarzająca ciecz, która może to ciepło odebrać, a następnie w formie płynnej przetransportować do czynnika chłodniczego, który zmieni stan skupienia ciepła na gazowy. Dopiero wówczas, ciepło w formie gazu poddawane jest pod działanie wysokiego ciśnienia w sprężarce- i właśnie wtedy jest gotowe do podgrzania wody użytkowej lub grzewczej.

Jak widać, schemat działania urządzenia jest nadzwyczaj prosty. I właśnie dzięki tej prostocie, na której można znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie, pompy ciepła zyskały uznanie na całym świecie. Oprócz tego, jest jeszcze jeden powód, dla którego pompy ciepła są tak popularne w gospodarstwach domowych. A tym powodem jest oczywiście… ich ekologiczność.

Ekologia a instalacja pompy ciepła Tuszyn

Pompy ciepła zyskały na popularności nie tylko ze względu na oszczędności, które generują. Poza tym, pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych, jakie możemy spotkać na rynku. Pozostawia po sobie minimalny ślad węglowy, bo do codziennej pracy zużywa minimalną wręcz ilość prądu. Dzięki temu, polepszeniu ulega jakość lokalnego powietrza- co ma szczególne znaczenie dla osób w wieku senioralnym, czy zmagających się z dolegliwościami układu oddechowego.

 

Nie mówiąc już o globalnej trosce o planetę- trend ekologiczny w niemal każdej dziedzinie naszego życia jest coraz bardziej obecny. Ponadto, konieczność przejścia od wysokoemisyjnych, szkodliwych dla środowiska i naszego zdrowia źródeł energii dostrzegają też organy administracji państwowej.

 

Właśnie dlatego, powstaje coraz więcej korzystnych programów pomocowych, dzięki którym możesz zrefundować montaż pompy ciepła w swoim domu.

Dofinansowania do montażu pompy ciepła w Tuszynie

Każdego roku uruchamiane są kolejne programy dofinansowania do pomp ciepła- zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnokrajowym. Jeżeli chcesz znacząco obniżyć koszty montażu pompy ciepła w Tuszynie, przeczytaj nasz dedykowany poradnik i zyskaj jeszcze więcej. Pamiętaj też, że oprócz programów dofinansowań, od lat funkcjonuje także tak zwana „ulga termomodernizacyjna”. Jest to rozwiązanie, które pozwala na odliczenie z corocznej podstawy opodatkowania (podatek PIT) kosztów poniesionych właśnie na instalację pompy ciepła. Jest zatem o co walczyć- może się bowiem okazać, że instalacja pompy ciepła w Tuszynie będzie znacznie tańsza, niż początkowo zakładałeś.

 

Split, czy monoblock? Rodzaje pomp ciepła

Jeżeli zdecydowałeś się na montaż pompy ciepła w Tuszynie, musisz dokonać jednego, istotnego wyboru: zainstalować pompę ciepła typu split, czy monoblock? Na początek może wyjaśnijmy różnice pomiędzy tymi dwoma zestawami. Otóż pompa ciepła typu split to dwie, osobne jednostki- hydrobox, który jest instalowany wewnątrz nieruchomości i agregat, montowany poza budynkiem. Pompa ciepła typu monoblock zaś, to jedno urządzenie instalowane na zewnątrz budynku, a obu moduły pompy (hydrobox i agregat) znajdują się w jednej, zwartej obudowie.

Split czy monoblock- co wybrać?

Z reguły, doradzamy naszym klientom wybór pompy ciepła typu split. Wynika to z prostego faktu- ten rodzaj pompy ciepła jest po prostu dużo bardziej wydajny i energooszczędny. Ponadto, zestawy split są bezpieczniejsze w codziennej eksploatacji- główny element pompy (wymiennik ciepła) znajduje się w wewnętrznym hydroboxie. W przypadku braku w dostarczeniu zasilania, pompa może pozostać bez energii przez długi, długi czas i nie ulegnie awarii- czego nie można powiedzieć o pompie typu monoblock.

Kompleksowa obsługa w Ascold

Na koniec warto dodać, że nasza firma zajmuje się instalacją urządzenia kompleksowo- od doboru pompy pasującej do Twojej nieruchomości, na montażu i serwisach gwarancyjnych kończąc. Jeżeli zatem instalacja pompy ciepła w Tuszynie jest rozwiązaniem, które brzmi dla Ciebie ciekawie- skontaktuj się z nami i przejdź na tanie i ekologiczne źródło ogrzewania w Twoim domu!