Pompy ciepła
Aleksandrów Łódzki

© Mateusz War. / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0
Pompy ciepła Aleksandrów Łódzki

© Mateusz War. / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0

Pompa ciepła Aleksandrów Łódzki- powiedz „stop” wysokim rachunkom za ogrzewanie!

Jeżeli dotychczas korzystałeś z wysokoemisyjnych, „tradycyjnych” źródeł ogrzewania, takich jak piec węglowy czy gazowy- z pewnością zauważyłeś, jak bardzo wzrosły opłaty za ogrzanie Twojego mieszkania lub domu. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na tak wysokie opłaty- możesz rozpocząć współpracę z naszą firmą przy montażu pompy ciepła w Aleksandrowie Łódzkim i znacząco te rachunki obniżyć. Jeżeli więc perspektywa znaczących oszczędności brzmi dla Ciebie ciekawie, przeczytaj, co możemy Ci zaoferować!

Montaż pompy ciepła Aleksandrów Łódzki- dowiedz się więcej

Prawdopodobnie zastanawiasz się, w jaki sposób działa pompa ciepła- czyli urządzenie, które pozwala znacząco oszczędzać na rachunkach i wykorzystywać odnawialne źródła energii. Otóż działanie pompy ciepła jest relatywnie proste- zużywając niewielką ilość energii elektrycznej, pompa ciepła usuwa z mieszkania lub domu zimne powietrze, a następnie transportuje do jego wnętrza powietrze ciepłe. Korzystając z ekologicznego, naturalnego źródła, urządzenie jest w stanie bez problemu ogrzać nasz dom, nawet przy wysokominusowych temperaturach.

Pompa ciepła w Aleksandrowie Łódzkim to także… ekologia

Oprócz ogromnych oszczędności, które wygeneruje dla nas pompa ciepła, urządzenie uchodzi także za jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania nieruchomości. Dzięki temu, jakość powietrza na danym obszarze ulega znaczącemu polepszeniu, co ma znaczenie przez wszystkim dla naszego zdrowia. Ponadto, dzięki czystszemu powietrzu, osoby z dolegliwościami układu oddechowego czy te w wieku senioralnym mogą znacząco poprawić jakość swojego życia.

Przykładowo, w krajach zachodnich korzystanie z ekologicznych źródeł energii jest absolutnym standardem- panuje tam bowiem nieco większa świadomość tego, jak bardzo czyste powietrze jest istotne dla naszego zdrowotnego dobrobytu. Pompa ciepła będzie zatem idealnym rozwiązaniem w tym kontekście- tym bardziej, że to właśnie ze względu na pełną ekologiczność urządzenia, na jego montaż możemy uzyskać sporo pieniędzy z rządowych dofinansowań.

Jak ekologia, to i korzystne dofinansowania. Na wyciągnięcie ręki!

W związku z tym, jest to urządzenie zostawiające minimalny ślad węglowy, na montaż pompy ciepła w Aleksandrowie Łódzkim możesz uzyskać naprawdę spore dofinansowanie. Systematycznie pojawiają się informacje o kolejnych programach wsparcia, dzięki którym możesz znacząco obniżyć koszt instalacji urządzenia. Przykładów można mnożyć- a wszystkie z nich znajdziesz szczegółowo opisane w naszym krótkim przewodniku po świecie dofinansowań do odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo, możesz także skorzystać z tak zwanej „ulgi termomodernizacyjnej”. Pozwala ona na odliczenie od podstawy opodatkowania (przy rocznym rozliczeniu PITu) właśnie kosztów poniesionych na montaż pompy ciepła w Aleksandrowie Łódzkim.

Montaż pompy ciepła Aleksandrów Łódzki- na jaki rodzaj urządzenia możesz się zdecydować?

Obecnie, pompy ciepła występują w dwóch wariantach. Są to pompy ciepła typu split, a także pompy ciepła typu monoblock. Oba rozwiązania mają swoje zarówno plusy i minusy- my natomiast z reguły doradzamy klientom tylko jedno z nich. Dlaczego? O tym za chwilę, ale najpierw omówmy najważniejsze kwestie związane zarówno z pompą ciepła typu split, jak i z monoblockiem.

Pompa ciepła typu split Aleksandrów Łódzki

Pompa ciepła typu split charakteryzuje się tym, że cały zestaw składa się z dwóch, osobnych jednostek, które są instalowane w zupełnie innych miejscach. Pierwsza z nich, to jednostka wewnętrzna, nazywana hydroboxem, która umieszczana jest wewnątrz nieruchomości- najczęściej w pomieszczeniu gospodarczym domu. Drugi element pompy, czyli moduł zewnętrzny, instalowany jest na zewnątrz naszego domu i nazywany jest agregatem.

Pompa ciepła monoblock Aleksandrów Łódzki

Drugim rodzajem pompy ciepła, które możemy spotkać na rynku, są tak zwane „monoblocki”. Od zestawów split różnią się tym, że oba moduły pompy (zewnętrzny agregat i wewnętrzny hydrobox) znajdują się w jednym urządzeniu, które instalowane jest na zewnątrz budynku. Monoblock to jedna, zwarta jednostka w jednej obudowie, a do wewnątrz domu prowadzą jedynie rury transportujące ciepłą wodę.

Na co się zdecydować, instalując pompę ciepła w Aleksandrowie Łódzkim?

Choć oba rozwiązania mają swoje zarówno wady, jak i zalety, my doradzamy klientom zdecydowanie zestawy split. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zestawy split są po prostu wydajniejsze i bardziej energooszczędne niż monoblocki. Po drugie, gwarantują również większą bezusterkowość. Jeśli dochodzi bowiem do przerwania zasilania (na przykład w przypadku awarii w elektrowni), pompa ciepła typu split może pozostać bez prądu niemalże bez ograniczeń czasowych- i nie ulegnie uszkodzeniu. Wynika to z faktu, że kluczowy element pompy (wymiennik ciepła) znajduje się w środku naszej nieruchomości- nie zaś na zewnątrz, jak w przypadku pompy typu monoblock. Dzięki temu, nie ulegnie on awarii, a pompa będzie mogła nam służyć jeszcze przez bardzo długi czas.

Wyjątkiem, w którym opłaca się zainstalować zestaw monoblock, jest sytuacja, w której… po prostu w domu czy mieszkaniu fizycznie nie ma miejsca na instalację jednostki wewnętrznej. Jest to jednak sytuacja występująca skrajnie rzadko- tym bardziej, że jednostka wewnętrzna zestawu split nie zajmuje więcej miejsca, niż typowe urządzenia AGD.

Montaż pompy ciepła Aleksandrów Łódzki- kompleksowa obsługa i fachowe doradztwo w Ascold

Nasza firma wyróżnia się na rynku kilkoma aspektami. Pierwszy z nich, to oczywiście kompleksowa obsługa. Począwszy od pierwszego spotkania, na którym ustalimy Twoje potrzeby, na doborze i instalacji urządzenia kończąc. Ponadto, gwarantujemy naszym klientom okresowe przeglądy urządzenia- tak, aby posłużyło Ci ono bezusterkowo jak najdłużej. Organizujemy za Ciebie dosłownie wszystko, co związane z Twoją nową pompą ciepła- Ty, nie martwisz się dosłownie niczym!

Jeżeli zatem interesuje Cię montaż pompy ciepła w Twoim gospodarstwie domowym- koniecznie się z nami skontaktuj!