Pompy ciepła
Łódź

pompy ciepła Łódź

Montaż pompy ciepła Łódź- co warto wiedzieć?

Jeżeli jesteś jedną z osób, które zastanawiają się, w jaki sposób można znacząco zredukować comiesięczne rachunki za ogrzewanie, z pewnością słyszałeś o pompach ciepła. Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają ciepło z zewnątrz (na przykład powietrza), a następnie przekazują je do wewnątrz nieruchomości- jednocześnie usuwając z budynku zimną energię. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła w gospodarstwie domowym, można zyskać bardzo wiele wymiernych korzyści. Jakich? I w czym może pomóc Ci nasza firma?

 

Instalacja pompy ciepła w Łodzi to znacznie mniejsze rachunki za ogrzewanie

Pierwszą i w zasadzie najważniejszą zaletą wynikająca z instalacji pompy ciepła w Łodzi, jest oczywiście możliwość zaoszczędzenia ogromnych sum pieniędzy właśnie z tytułu comiesięcznych rachunków za ogrzewanie. Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak kosztowne jest obecnie ogrzanie domu przy pomocy pieca gazowego czy węglowego. Oba te sposoby ogrzewania podrożały w ostatnich latach aż kilkukrotnie, znacząco obciążając domowe budżety Polaków.

 

Dzięki zainstalowaniu pompy ciepła, możesz znacząco zredukować te comiesięczne, nierzadko bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie. Jak wyżej wskazaliśmy, pompa ciepła jest urządzeniem, które pobiera ciepło z zewnątrz i przekazuje je do wewnątrz, jednocześnie usuwając z nieruchomości zimne powietrze. Przy całym tym procesie wykorzystuje niewielką ilość energii elektrycznej, dzięki czemu jesteś w stanie zaoszczędzić w skali roku nawet kilka tysięcy złotych!

 

Pompa ciepła jest ekologicznym, odnawialnym źródłem energii

Od wielu lat, możemy zaobserwować w Polsce pogarszający się stan powietrza- szczególnie w okresach grzewczych. Z powodu stosowania nieekologicznych, wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania (czyli głównie pieców węglowych i gazowych), powietrze w niektórych miastach w Polsce jest znacznie zanieczyszczone. Wpływa to na zdrowie nas wszystkich- również Twoje czy Twoich najbliższych.

 

W alternatywie, możesz skorzystać z ekologicznego, odnawialnego źródła energii, jakim jest pompa ciepła. Pompa ciepła zostawia minimalny tak zwany „ślad węglowy” i jest oceniania przez ekspertów za jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania domu. Jeżeli zatem Ty również chcesz przejść z wysokoemisyjnych, nieekologicznych źródeł ogrzewania, na te przyjazne środowisku- skontaktuj się z nami!

 

Warto o tym wspomnieć również dlatego, że w związku z wymianą starych, mało ekologicznych pieców, możesz otrzymać naprawdę spore dofinansowanie z budżetu państwa.

Montaż pompy ciepła Łódź a korzystne dofinansowania

Jeżeli dotychczas korzystałeś ze starych, nieekologicznych źródeł ogrzewania i chcesz je zamienić na nowoczesną pompę ciepła, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość- na cały ten proces możesz otrzymać z budżetu państwa naprawdę spore dofinansowanie. Polska jest jednym z krajów, które posiadają relatywnie wysoki odsetek nieekologicznych źródeł ogrzewania w domach jednorodzinnych. Właśnie z tego powodu, Polska (również w połączeniu z funduszami unijnymi) prowadzi szereg programów dofinansowań do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania.

Jakie programy dofinansowań są obecnie aktywne?

Na ten moment, obecnie funkcjonuje aż kilka programów pomocowych dla osób, które chcą wykonać tego typu termomodernizację. Flagowymi programami rządowymi są chociażby popularne: „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze”, czy też „Moje Ciepło”. Warto dodać, że oprócz uzyskania dofinansowania i zwrotu części poniesionych kosztów, możesz także wystąpić o tak zwaną ulgę termomodernizacyjną.

 

Polega ona na tym, że przy corocznym rozliczeniu podatku dochodowego, można od podstawy opodatkowania odliczyć koszty poniesione właśnie z tytułu termomodernizacji i wymiany starego pieca na przykład na pompę ciepła. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat uzyskania korzystnych dofinansowań z budżetu państwa na montaż pompy ciepła w Łodzi– koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po obecnie aktywnych programach wsparcia.

Montaż pompy ciepła Łódź to także wygoda i komfort użytkowania

Pompa ciepła to nowoczesne, ekologiczne urządzenie, które jest wyjątkowo proste i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Zawiadujesz nim przy pomocy dedykowanego sterownika, na którym ustawiasz temperaturę, jaką chcesz mieć w danym momencie w swojej nieruchomości. I to wszystko!

 

Ponadto, większość producentów pomp ciepła instaluje w nich moduł Wi-Fi, dzięki czemu urządzenie może połączyć się bezprzewodowo z naszym domowym routerem.

Następnie, dzięki temu, że Twoja pompa ciepła w Łodzi będzie podłączona do Internetu, będziesz mógł nią sterować zdalnie, nawet na odległość. W konsekwencji, możesz przed przyjazdem do domu uruchomić urządzenie i ustawić odpowiadającą Ci temperaturę, a pompa ciepła zacznie pracować zanim wrócisz do swoich czterech kątów.

 

Pompa ciepła w Łodzi ogrzejesz także wodę

To, na co warto jeszcze zwrócić uwagę to fakt, że pompa ciepła ogrzewa nie tylko samą nieruchomość. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu, ogrzejesz także bieżącą wodę. Wystarczy dobrać odpowiedni zasobnik wody użytkowej, a urządzenie podgrzeje wodę do oczekiwanej przez Ciebie temperatury. Niezależnie od tego, jak dużą rodzinę posiadasz, możesz dobrać zbiornik o wielkości spełniającej Wasze oczekiwania i wymagania.

 

Do jakiego rodzaju nieruchomości idealnie pasuje montaż pompy ciepła w Łodzi?

Tak naprawdę, pompa ciepła w Łodzi idealnie nada się do każdego rodzaju nieruchomości, w których mieszkają nasi klienci. Montujemy pompy ciepła zarówno w wolnostojących domach jednorodzinnych o dużym metrażu, jak i w niewielkich domach w zabudowie szeregowej, popularnej na przedmieściach.

 

Ponadto, pompy ciepła spełnią swoją rolę także w kontekście tak zwanych „bliźniaków”, czyli domów stanowiących jedną bryłę, podzieloną na dwa osobne gospodarstwa domowe. To samo zresztą dotyczy domów wielorodzinnych, gdzie funkcjonuje kilka gospodarstw domowych. W Ascold jesteśmy w stanie dobrać idealnie pompę ciepła do każdego rodzaju budownictwa, aby urządzenie jak najlepiej wywiązywało się ze swojej roli.

Pompy ciepła typu split vs pompy ciepła monoblock

Jeżeli w przeszłości poszukiwałeś informacji o instalacji pompy ciepła w Łodzi, z pewnością natrafiłeś jeden z głównych dylematów, na który muszą znaleźć odpowiedź osoby decydujące się na jej montaż. Otóż, urządzenia te występują zasadniczo w dwóch wariantach: zestawach split oraz zestawach monoblock. A czym różnią się od siebie te dwa rodzaje pomp ciepła, a także które z nich rekomendujemy naszym klientom?

Pompy ciepła split Łódź

Pierwszą i w zasadzie najczęściej spotykaną wersją pompy ciepła, jaką można znaleźć w polskich domach, jest pompa ciepła typu split. Zestaw ten składa się z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej, która jest instalowana w środku budynku, jak i jednostki zewnętrznej, którą montujemy poza nim. Hydrobox i agregat (tak nazywają się te jednostki) współpracują ze sobą tak, aby pobierać z zewnątrz ciepłe powietrze i transportować je do jednostki wewnętrznej, skąd trafia ono do poszczególnych pomieszczeń.

Pompy ciepła monoblock Łódź

Drugim rodzajem pomp ciepła, które można spotkać na rynku, to tak zwane zestawy monoblock. Różnią się one od zestawów split przede wszystkim tym, że monoblock to jedno urządzenie, które jest instalowane na zewnątrz budynku. Oba moduły pompy ciepła są bowiem umiejscowione w jednym urządzeniu, które przy pomocy rur doprowadza ciepłą wodę do nieruchomości.

Na który rodzaj pompy ciepła w Łodzi warto się zdecydować?

Choć tak naprawdę oba modele mają swoje zarówno wady, jak i zalety, w naszej firmie zdecydowanie doradzamy klientom wybór zestawów split.

 

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zestawy split są bezpieczniejsze w codziennej eksploatacji, a także po prostu bardziej energooszczędne i wydajne. Jeżeli z jakiegoś powodu doszłoby do sytuacji, w której mielibyśmy do czynienia z brakiem zasilania, to pompa ciepła typu split może bez żadnych kłopotów pozostać w spoczynku- bez ryzyka uszkodzenia tak zwanego „wymiennika wodnego”, który jest umiejscowiony wewnątrz nieruchomości.

 

Jedyną sytuacją, w której zalecany jest zestaw monoblock, jest w zasadzie sytuacja, w której… miejsca na wewnętrzną jednostkę pompy po prostu brakuje. Jest to jednak relatywnie rzadko występujący wariant- z reguły bowiem, właściciele domów są w stanie wygospodarować tę niewielką ilość miejsca na wewnętrzny moduł pompy ciepła typu split.

Montaż pompy ciepła Łódź- kompleksowa obsługa to nasze drugie imię

Naszych klientów obsługujemy absolutnie kompleksowo. Najpierw, pomożemy w wyborze odpowiedniego zestawu pompy ciepła, o odpowiedniej mocy i oczywiście od sprawdzonego producenta.

 

Następnie, zorganizujemy transport urządzenia do Twojego domu i zainstalujemy je wraz z uruchomieniem całej instalacji hydraulicznej. Ty nie przejmujesz się kompletnie niczym- wszystko zdejmujemy z Twoich barków! Na koniec, przeprowadzimy krótki instruktaż z obsługi urządzenia.

 

Wszystko po to, abyś dokładnie wiedział, w jaki sposób zawiadywać swoim nowym, ekologicznym urządzeniem grzewczym. Ponadto, dla naszych klientów przeprowadzamy systematyczne serwisy i przeglądy urządzenia- tak, aby posłużyło Ci ono jak najdłużej.

 

Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w Łodzi? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli po lekturze tego tekstu nasunęły Ci się jakiekolwiek pytania dotyczące instalacji pompy ciepła w Łodzi- koniecznie się z nami skontaktuj. W Ascold od wielu lat pomagamy klientom w przejściu od wysokoemisyjnych i drogich metod grzewczych, do tych ekologicznych i generujących znaczące oszczędności w skali roku. Ponadto, zorganizujemy zakup, transport i montaż urządzenia, a Ty nie musisz się absolutnie niczym przejmować. Zadzwoń do nas, a nasi doradcy przedstawią Ci najkorzystniejszą ofertę dla Twojego domu!