Dofinansowanie do
pompy ciepła

Klimatyzacja Łódzkie

Jakie mamy obecnie aktywne programy dofinansowań do montażu pompy ciepła?

Instalacja pompy ciepła to inwestycja na wiele lat- wie o tym każdy, kto interesuje się tego typu rozwiązaniem w swoim domu lub firmie. Zarówno pompa ciepła, jak i inne odnawialne źródła energii przynoszą niespotykaną na rynku inwestycyjnym stopę zwrotu- najczęściej całkowicie zwracają się po nieco ponad dekadzie użytkowania. Ale to nie wszystko! Osoby rozważające montaż pompy ciepła mogą skorzystać z atrakcyjnych dofinansowań, dzięki czemu inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Mój Prąd- 5 edycja programu

Jeżeli interesujesz się odnawialnymi źródłami energii, z pewnością słyszałeś o bodajże najpopularniejszym programie dofinansowań do… fotowoltaiki. Od tegorocznej edycji jednak, dofinansowaniem zostaną objęte także pompy ciepła. Piąta już edycja programu, która wystartowała pod koniec kwietnia tego roku, oferuje dofinansowanie zaczynające się od kwoty nieprzekraczającej 4,4 tysiąca złotych dla pomp ciepła działających w systemie powietrze-powietrze, do 12,6 tysiąca dla modeli powietrze-woda bez tak zwanej „podwyższonej efektywności”, a do 19,4 tysiąca dla modeli obejmujących wspomnianą „podwyższoną efektywność”. Najwyższe, bo dochodzące do 28 tysięcy dofinansowanie obejmuje pompy gruntowe.

Moje Ciepło

Również w kwietniu tego roku ruszył kolejny program dofinansowań dedykowany właścicielom i współwłaścicielom nowopowstałych domów jednorodzinnych. Nowopowstałych, czyli takich, które uzyskały pozwolenie na użytkowanie po 1 stycznia 2021 roku. Zyskać można, w zależności od rodzaju pompy, od 7 do nawet 21 tysięcy złotych. Mniejsze kwoty obejmują oczywiście pompy powietrzne, wyższe zaś- gruntowe. Warto dodać, że program potrwa aż do 2026 roku, a dofinansowanie obejmie wszelkie koszty poniesione przez całe 6 lat trwania programu- od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2026.

Czyste powietrze

Program ten dedykowany jest osobom, które chcą w ramach tak zwanej „termomodernizacji” wymienić stare urządzenie grzewcze na nowe- w tym, na pompę ciepła. W kontekście tego programu, zastosowano kryterium dochodowe przy przyznawaniu konkretnego dofinansowania- 3 osobne progi dochodowe upoważniają do otrzymania wskazanego w programie wsparcia. Jest jednak o co walczyć- osoby z najniższym dochodem mogą uzyskać nawet od 90 do 100 procent refundacji poniesionych kosztów. Chcesz wiedzieć, na jakie wsparcie kwalifikuje się Twoje gospodarstwo domowe? Skontaktuj się z nami, a nasz doradca przedstawi Ci wszystkie szczegóły programu. Oprócz tego, opowie Ci o rozszerzeniu programu o moduł „Czyste powietrze plus”- czyli wsparciu polegającym na uzyskaniu przedpłat wynoszących nawet do 95% planowanych kosztów na termomodernizację.

Chcesz wiedzieć więcej o programach dofinansowania do pompy ciepła? Skontaktuj się z nami pod numerem 696 501 246 i uzyskaj wszelkie, najważniejsze informacje o programach wsparcia- także tych uruchamianych w najbliższym czasie!