Instalacja fotowoltaiczna
współpracująca z pompą ciepła

Jak współpracuje instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które odbiera z otoczenia ciepłąenergię, a następnie transportuje jądo wnętrza naszego domu. Pobierana z (ziemi i powietrza) energia przekazywana jest do poszczególnych pomieszczeń, skutecznie je ogrzewając. Nowoczesne pompy ciepła jednak posiadają również umiejętność chłodzenia, dzięki czemu są urządzeniami w zasadzie uniwersalnymi.

Jednakże choć genialne w swojej prostocie, pompy ciepła absorbują dość sporo energii elektrycznej. I tu właśnie z pomocą przychodzi nam instalacja fotowoltaiczna- która zasili naszą pompę darmowym prądem. Wówczas, zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie pomieszczeń stanie się w zasadzie bezkosztowe! Zakup pompy ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwala na zaoszczędzenie ogromnej sumy pieniędzy za opłaty z tytułu prądu i ogrzewania.

Cała inwestycja zwraca się z nawiązką po nieco ponad 10 latach. Po tym czasie zarabiasz pieniądze bezpośrednio do swojej kieszeni, zamiast przeznaczać je na coraz wyższe rachunki!

Co jeszcze zyskujesz decydując się na takie połączenie?

  • Darmowy system zarówno ogrzewania, jak i chłodzenia domu czy firmy

  • Dzięki pompie ciepła, nie tylko ogrzejesz dom, ale i wodę

  • Instalacja fotowoltaiczna gwarantuje zasilanie pompy ciepła- czyli masz darmową energię elektryczną ze słońca, a w konsekwencji… darmowe ogrzewanie lub chłodzenie!

Jak widać, korzyści wynikające z zainstalowania zarówno fotowoltaiki, jak i jednocześnie pompy ciepła, są ogromne. Urządzenia te nie tylko wzajemnie się uzupełniają, co przede wszystkim gwarantują nam pełną autonomię energetyczną domu. Jeżeli Ciebie też interesuje darmowa, odnawialna energia i totalna niezależność energetyczna- skontaktuj się z nami! Nasi doradcy z przyjemnością opowiedzą Ci o najlepszych rozwiązaniach na rynku, jak i o korzystnych dofinansowaniach, dzięki którym możesz zaoszczędzić nawet dziesiątki tysięcy złotych!